صادرات 93میلیون دلاری صنایع دستی از استان تهران

به گزارش مجله بای بلاگ، مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی تهران گفت: بر اساس اطلاعاتی که معاونت صنایعدستی استان ارائه کرده است، آمار صادرات اخذشده از گمرکات کشور بدون محاسبه صادرات چمدانی در سال 98 بیش از 93میلیون دلار بوده است که در مقایسه با سال 97 حدود 10درصد رشد داشته است.

صادرات 93میلیون دلاری صنایع دستی از استان تهران

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی استان تهران، پرهام جانفشان خردادماه با اشاره به اقدامات انجام شده در آستانه هفته صنایعدستی اظهار کرد: بیشترین سهم صادرات صنایعدستی در سال 98 به تولیدات رشته های شیشه، گلیم، زیلو، سنگ و زیورآلات سنتی اختصاص داشته است.

او گفت: در سال 98 دامنه اصلی صادرات تولیدات هنرمندان صنایعدستی استان از کشورهای حوزه خلیج فارس فراتر رفت و کشورهایی مانند ترکیه را نیز در برگرفت.

مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی تهران از شرکت و برگزاری 46 نمایشگاه و بازارچه صنایعدستی در سال 98 خبرداد و گفت: در تیر ماه سال 98 اولین نمایشگاه منطقه ای صنایعدستی با حضور هنرمندانی از استان های سمنان، قم، مرکزی، البرز، قزوین، گیلان، مازندران، گلستان، به عنوان استان های همجوار و هنرمندان دو استان سیستان و بلوچستان و زنجان به صورت میهمان برگزار شد.

او اضافه کرد: عصرانه های صنایعدستی در هر جمعه تابستان سال 98 از طرح های پیروز در ترویج و آموزش صنایعدستی بود که برگزار شد.

جانفشان گفت: 118 نفر از تولیدکنندگان صنایعدستی روستایی در تهران در سال 98 به بیمه صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر معرفی شده اند همچنین 21 نفر از هنرمندان استان در سال 98 برای استفاده از بیمه قالیبافی معرفی شده اند.

او اضافه کرد: 17 اثر صنایعدستی استان در سال 98 نشان ملی مرغوبیت کالا را دریافت کرده است.

مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی تهران گفت: به منظور ارتقای جایگاه و ایجاد بسترهای لازم در راستای توسعه و تقویت سیستم عرضه و فروش محصولات صنایعدستی، در سال 98 تعداد 45 نشان اعتماد فروشگاهی در تهران صادر شده است.

او گفت: طرح درجه بندی کارگاه ها در استان در راستای ارتقای کمی و کیفی محصولات تولید شده انجام شد که در سال 98 تعداد 80 گواهی کیفیت کارگاه های صنایعدستی در استان صادر شده است.

جانفشان بیان نمود: در سال 98 بیش از 3500 نفر در دوره های آموزش صنایعدستی در استان شرکت کرده اند.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2794

به "صادرات 93میلیون دلاری صنایع دستی از استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات 93میلیون دلاری صنایع دستی از استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید