مدیرکل آژانس: به راستی آزمایی برنامه هسته ای ایران ادامه می دهیم

به گزارش وبلاگ خرید، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه در بیانیه آغازین نشست مجازی شورای حکام گفت: آژانس به راستی آزمایی عدم انحراف مواد هسته ای اعلام شده ایران طبق توافقنامه پادمانی ادامه می دهد.

مدیرکل آژانس: به راستی آزمایی برنامه هسته ای ایران ادامه می دهیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، رافائل گروسی در نشست مجازی شورای حکام گفت: ارزیابی ها در مورد فقدان مواد و فعالیت های هسته ای اعلام نشده ادامه دارد.

وی در این بیانیه به تصمیم ایران مبنی بر پایبند نبودن به هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی(اشاره به گام های کاهش تعهدات برجامی ایران) اشاره کرد و نوشت: تا این تاریخ آژانس هیچ گونه تغییری در اجرای تعهدات هسته ای ایران در ارتباط با این اعلام تعیین یا در سطح همکاری ایران در ارتباط با راستی آزمایی آژانس و نظارت بر فعالیت های ذیل برجام را مشاهده نکرده است.

وی با تکرار اتهامات بی اساس علیه جمهوری اسلامی، مدعی شد: ایران چهار ماه امکان دسترسی ما به دو مکان را سلب کرده و تقریباً یک سال است که در مذاکرات جدی برای پاسخ به سوال های ما در مورد مواد هسته ای اعلام نشده احتمالی و فعالیت های مرتبط با هسته ای شرکت نکرده است. این (اقدام) توانایی آژانس را برای برطرف ساختن سؤالات و ارائه تضمین معتبر در مورد نبود مواد و فعالیت های هسته ای اعلام نشده در این مکان ها در ایران تحت تأثیر قرار می دهد.

گروسی گفت: ایران را به همکاری کامل و آنی با آژانس از جمله فراهم کردن دسترسی فوری به مکان های تعیین شده از جانب ما، فرا می خوانیم .

جلسه کشورهای عضو شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ساعت 12:30 به وقت تهران آغاز شد. این نشست، به دلیل شیوع ویروس کرونا، برای نخستین بار به شکل مجازی برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، گزارش سالانه سال 2019، گزارش همکاری های فنی سال 2019، نظارت و راستی آزمایی در جمهوری اسلامی ایران با توجه به قطعنامه 2231 سال 2015 شورای امنیت سازمان ملل، گزارش اجرای پادمان ها در سال 2019، اعمال پادمان ها در جمهوری دموکراتیک خلق کره، توافقنامه پادمان های پیمان عدم اشاعه با جمهوری اسلامی ایران از جمله مباحث جلسه امروز خواهند بود.

به دلیل شیوع ویروس کرونا، این جلسه غیرعلنی به صورت مجازی برگزار شده است.

اولیانوف کننده روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی در توئیتر خود نوشت نخستین جلسه مجازی شورای حکام آژانس با اشکالات فنی زیاد روبرو بود که باعث شد برخی اعضای شورای حکام نتوانند سخنان خود را به موقع بیان کنند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2750

به "مدیرکل آژانس: به راستی آزمایی برنامه هسته ای ایران ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل آژانس: به راستی آزمایی برنامه هسته ای ایران ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید