مسائل زیرساختی مرز شیخ صله باید سریعاً مرتفع گردد

به گزارش وبلاگ خرید، رئیس اتاق کرمانشاه خواهان ورود جدی دستگاه های متولی ازجمله سازمان همیاری شهرداری ها به مسائل زیرساختی دو مرز شوشمی و خصوصاً شیخ صله شد و گفت: شایسته نیست در مرزی مانند شیخ صله با این میزان پتانسیل اکنون دپو 400 کامیون را داشته باشیم.

مسائل زیرساختی مرز شیخ صله باید سریعاً مرتفع گردد

کیوان کاشفی با اشاره به مسائلی که به دلیل شرایط بیماری کرونا از ابتدای سال جاری برای صادرات خصوصاً به وسیله مرزهای عربی با عراق رخ داد، اضافه نمود: بسیاری از این مرزها ازجمله خسروی، سومار و حتی مرزهایی مانند مهران، شلمچه و چذابه هنوز هم با گذشت چندین ماه به ظرفیت واقعی قبلی خود بازنگشته اند.

او ادامه داد: در این مدت عمده بار صادراتی بر دوش مرزهای قسمت کردنشین عراق مانند پرویزخان، شوشمی، شیخ صله و ... بود که رونق بسیار خوبی در 10 ماهه سال جاری داشتند.

رئیس اتاق کرمانشاه معتقد است: این رونق به گونه ای بود که تردد تا حدود 250 کامیون در روز از مرز شیخ صله و 200 کامیون در روز از مرز شوشمی را شاهد بودیم که رقم قابل توجهی بود.

کاشفی مسئله ای که اکنون پیش روی این دو مرز وجود دارد را فراهم نبودن زیرساخت ها متناسب با تردد این حجم از بار و کامیون دانست و اعلام کرد: متأسفانه در فصل بارندگی شرایط این دو مرز خصوصاً شیخ صله بسیار بدتر شده و مسائلی را برای کامیون داران ایجاد می نماید که طی چند روز اخیر شاهد آن بودیم.

او گفت: در خروجی مرز شیخ صله شیب تندی داریم که در ایام بارندگی گل ولای وارد جاده شده و تردد کامیون ها را به شدت کند می نماید به گونه ای که ظرفیت خروج کامیون به یک سوم کاهش می یابد.

به گفته رئیس اتاق کرمانشاه، این معضل باعث شده اکنون دپو 400 کامیون را در مرز شیخ صله داشته باشیم که اصلاً شایسته نیست.

کاشفی با بیان اینکه باید پیش ازاین پیش بینی لازم برای رسیدگی به مسائل این مرزها در فصل بارندگی می شد، از دستگاه های متولی خصوصاً سازمان همیاری شهرداری خواست هرچه سریع تر نسبت به برطرف مسائل این زیرساخت ها و خصوصاً جاده شیخ صله اقدام نمایند.

او اظهار کرد: سازمان همیاری شهرداری به عنوان نهاد مدیریت نماینده مرز که تمام هزینه ها و منافع را نیز دریافت می نماید باید هرچه زودتر مشکل تردد محموله های صادراتی در مرز شیخ صله را مرتفع کند و چاره ای برای این موضوع بیندیشد.

رئیس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه این کار زمان زیادی ندارد و باید هرچه زودتر انجام گردد، یادآور شد: دیگر نباید شاهد بروز چنین مسائلی و ازدحام کامیون ها در مرز ظرف یکی دو ماه آینده که فصل بارندگی است، باشیم.

کاشفی همچنین از طرح این مسائل در جلسه کارگروه صادرات استان نیز اطلاع داد که به زودی پیگیری خواهد شد و اضافه نمود: نباید اجازه رکود مرزهای مهمی مانند شوشمی و شیخ صله به دلیل مسائل زیرساختی داده گردد.

او از موقعیت استراتژیک این دو مرز خصوصاً در شرایط کنونی یاد کرد و اضافه نمود: مرز شوشمی دسترسی مناسبی به حلبچه که اخیراً استان شده فراهم می نماید و نباید به دلیل مسائل زیرساختی فرصت تردد مسافر و بار از این مرز از دست برود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5908

به "مسائل زیرساختی مرز شیخ صله باید سریعاً مرتفع گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل زیرساختی مرز شیخ صله باید سریعاً مرتفع گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید