مواظب 2 خطر مهم در چهارشنبه آخر سال باشید! خبرنگاران

به گزارش وبلاگ خرید، نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک ایران گفت:سال جاری برپایی مراسم چهارشنبه آخرسال با دو آسیب انتقال ویروس به وسیله تجمع و سوختگی ها و صدمات ناشی از حوادث آن، همراه است.

مواظب 2 خطر مهم در چهارشنبه آخر سال باشید! خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بابک نیکومرام، نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران گفت: آنچه در خصوص آسیب های ناشی از حوادث چهارشنبه سوری باید پذیرفت، اینکه ممکن است بعضی از این صدمات جبران ناپذیر باشند.

وی با اشاره به هزینه های سرباری حوادث چهارشنبه سوری که متوجه فرد آسیب دیده و نظام سلامت کشور می گردد، اضافه نمود: بعضاً برای درمان سوختگی ها باید هزینه های زیادی متحمل شد و معلولیت های دایم نیز داشته باشیم.

نیکومرام با عنوان این مطلب که بیمارستان ها و کادر درمان ما درگیر بیماران کرونایی هستند، گفت: تجمع به بهانه چهارشنبه سوری می تواند منجر به شیوع بیماری کرونا گردد.

نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران ادامه داد: سال جاری برپایی مراسم چهارشنبه سوری با دو آسیب همراه است. نخست، انتقال ویروس به وسیله تجمع است و دوم، سوختگی های و صدمات ناشی از حوادث چهارشنبه سوری است.

نیکومرام با اشاره به خستگی کادر درمان بیمارستان ها، گفت: باید بدانیم که کادر درمان بیش از یک سال است که درگیر مبارزه با این بیماری است و خسته اند. بنابراین، بهتر است بار مضاعف بر دوش آن ها تحمیل نکنیم.

نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با اشاره به هزینه های سنگین سوختگی، اضافه نمود: بیماران دچار سوختگی شدید غالبا احتیاج به اعمال جراحی متعددی و بستری طولانی مدت دارند و از طرفی تهیه پانسمان های گران قیمت که شاید بیمه ها هم نتوانند حمایت نمایند، تنها یکی از هزینه های سوختگی است.

نیکومرام در ادامه به موضوع تبلیغات پزشکی در حوزه زیبایی اشاره نمود و گفت: به طور کلی تبلیغات پزشکی در کشور یک بحث حاکمیتی است که تصمیم گیری در خصوص آن فراتر از یک وزارتخانه و یا سازمان نظام پزشکی است.

وی بر ضرورت استفاده از نظرات کارشناسی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی و همچنین سایر انجمن هایی که در حوزه زیبایی تجربه های آکادمیک و بین المللی دارند، تاکید نمود و اضافه نمود: متأسفانه قوانین بازدارنده در برخورد با تخلفات در این حوزه، از قدرت کافی برخوردار نبوده و کافی نیست و قوانین ما در این خصوص مطابق دنیای امروزی نمیباشد.

نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با عنوان این مطلب که در حال حاضر هیچ گونه اهرم موثر بازدارنده در برخورد با مداخله گران غیر پزشک در این حوزه وجود ندارد، گفت: این افراد با عناوین مختلف و فریبنده و استفاده از عکس های غیرواقعی آزادانه در فضای مجازی تبلیغ می نمایند و مبادرت به جذب بیماران در مراکزی که بعضا فاقد مجوز و استاندارد های ضروری است مینمایند.

وی اضافه نمود: در حال حاضر فقط در صورتی با تخلفات در حوزه زیبایی می توان برخورد کرد که شخص حقیقی شکایت کند و البته با توجه به آنکه در مراکز غیر مجاز و غیر استاندارد پرونده و رد پایی از بیماران موجود نیست، گا ها شخص انجام دهنده منکر انجام این عمل می گردد.

نیکومرام بیان داشت: اثبات انجام آن ممکن است سخت باشد؛ و بعضا دیده شده است که محکومیت صادر شده در این خصوص نیز در صورت اثبات آن چندان بازدارنده نبوده و فرد مجددا در جای دیگر به همان کار خلاف مشغول شده است.

وی توضیح داد: بنابراین بهتر است که جویندگان این اعمال ابتدا تحقیقات خود را کامل نمایند و حداقل با استفاده از ابزار جستجوی پزشک در سایت نظام پزشکی از پزشک بودن فرد و داشتن تحصیلات مرتبط با اعمال زیبایی اطلاع حاصل نمایند تا دچار عوارض غیر قابل جبران نشوند.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6486

به "مواظب 2 خطر مهم در چهارشنبه آخر سال باشید! خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواظب 2 خطر مهم در چهارشنبه آخر سال باشید! خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید