نقشه سه بعدی ناسا برای ردگیری گاز متان در جو زمین

به گزارش وبلاگ خرید، متان از جمله گازهای خطرناک گلخانه ای است که افزایش آن موجب گرمایش زمین می گردد و ناسا برای ردگیری آن یک نقشه سه بعدی تهیه نموده است.

نقشه سه بعدی ناسا برای ردگیری گاز متان در جو زمین

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از نیواطلس، گاز متان به طور گسترده در زمین های کشاورزی و موسسات صنعتی فراوری می گردد و تاسیسات نفت و گاز هم عامل انتتشار آن هستند. ناسا برای آنالیز نحوه شکل گیری و انتشار گاز متان یک نقشه سه بعدی از منابع تشکیل دهنده این گاز و نحوه انتشار و جابجایی آن تهیه نموده تا معین گردد این گاز آلاینده چگونه در جو زمین جابجا می گردد و چه اثراتی بر آینده آن می گذارد.

فعالیت های انسان ها در درازمدت باعث افزایش قابل توجه گازهایی مانند دی اکسیدکربن و متان می گردد و انسان ها باید برای تغییر این شرایط تغییراتی در نحوه کشاورزی و فعالیت های صنعتی خود انجام دهند تا آینده کره زمین حفظ گردد. برنامه ریزی در این زمینه با استفاده از نقشه سه بعدی ناسا تسهیل می گردد.

لازم به ذکر است تجمع متان در جو کره زمین از زمان انقلاب صنعتی تا به امروز دو برابر شده و این گاز عامل 20 تا 30 درصد از گرمایش کره زمین شناخته می گردد.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1372

به "نقشه سه بعدی ناسا برای ردگیری گاز متان در جو زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه سه بعدی ناسا برای ردگیری گاز متان در جو زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید