نقش فشار خون بالا در ابتلا به کرونا

به گزارش مجله بای بلاگ، یک پزشک چینی که از ابتدای همه گیری ویروس کرونا جدید (کووید 19) در شهر ووهان چین به مداوای بیماران بدحال بستری این ویروس پرداخته می گوید تقریبا بیش از نیمی از قربانیان ویروس کرونا جدید در چین، فشار خون بالایی داشتند.

نقش فشار خون بالا در ابتلا به کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، دکتر دو بین مدیر بخش مراقبت های ویژه بیمارستان دانشکده پزشکی دانشگاه پکن که از زمان اپیدمی کرونا ویروس جدید برای مداوای بیماران بدحال به ووهان چین رفته، در مصاحبه ای تلفنی از ووهان چین گفت: بیماران فشار خونی نسبت بسیار بالایی از آمار مرگ و میر ویروس کرونا را به خود اختصاص داده اند.

در حالی که هنوز نتایج تحقیق منتشر شده ای در این زمینه وجود ندارد اما پزشکان چینی بر اساس تجربیات دو ماه گذشته خود می گویند بیش از نیمی از قربانیان ویروس کرونا در شهر ووهان فشار خون بالایی داشته اند و ویروس کرونا در این بیماران زمینه ای منجر به شدت بیماری وخیم تری می شود.

به گفته این پزشک چینی از میان 170 قربانی در ماه ژانویه در شهر ووهان بیش از نیمی از آنها فشار خون بالایی داشته اند.

دکتر دو بین در این باره گفت: بر اساس آنچه که توسط پزشکان دیگر به من گفته شده و داده هایی که خودم می توانم آنها را ارزیابی کنم، در بین همه بیماری های زمینه ای فشار خون بالا یک عامل خطرناک مهم است، هر چند که هنوز هیچ تحقیقی در مورد این مساله منتشر نشده اما ما بر اساس تجربیات مان معتقدیم فشار خون بالا می تواند یک عامل مهم در وخیم تر شدن حال بیماران کرونایی باشد.

این پزشک چینی گفت: ما به طور ویژه در این بیماری مراقب بیماران سالمند و افرادی هستیم که فشار خون بالایی دارند.

دکتر دو بین مداخله هر چه سریع تر تیم پزشکی و پرستاری برای بیماران بدحالی که اکسیژن خون آنها کاهش یافته و قادر به تنفس نیستند را از فاکتورهای مهمی دانست که می تواند آمار تلفات ویروس کرونا جدید (کووید 19) را به نحو قابل ملاحظه ای کاهش دهد.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1398

به "نقش فشار خون بالا در ابتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش فشار خون بالا در ابتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید