نماز جماعت تا خاتمه اردیبهشت 99 در مساجد قم برگزار نمی گردد

به گزارش وبلاگ خرید، استاندار قم گفت: تا خاتمه اردیبهشت 99 نماز جماعت در مساجد قم برگزار نمی گردد. البته مساجد تعطیل نشده اند بلکه کارکرد آن ها تغییرکرده است.

نماز جماعت تا خاتمه اردیبهشت 99 در مساجد قم برگزار نمی گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، بهرام سرمست غروب در سی و پنجمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و عملیات پاسخ به بحران استان که در سالن کرامت استانداری قم برگزار گردید، اظهار کرد: استان های کشور بر اساس شرایط شیوع کرونا به سه قسمت سفید، زرد و قرمز تقسیم شده است و هر وقت به شرایط سفید رسیدیم امکان بازگشایی حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران ایجاد خواهد شد، اما نکته مهم در بازگشایی حرم این است که با توجه به شرایط استان این اماکن باز شوند بار پذیرش زائران خارجی و داخلی بیشتر و ما با بحران روبرو خواهیم شد.

استاندار قم اعلام کرد: در اصل مساجد تعطیل نشده اند بلکه کارکرد آن ها تغییر نموده است، بنابراین نماز جماعت برگزار نمی گردد ولی مساجد باز و در آن فعالیت جهادی و فرهنگی از سوی گروه های جهادی و مردمی انجام می گردد. همچنین باید اداره کل تبلیغات اسلامی قم بر فرایند فعالیت مساجد نظارت داشته باشد و هرزمان به شرایط سفید رسیدیم نماز جماعت به شرط رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

لزوم همپوشانی و هماهنگی در ارسال یاری ها

سرمست اضافه نمود: باید این یاری ها و بسته های معیشتی بین خانواده های آسیب پذیر به صورت عادلانه توزیع گردد، گاهی مشاهده شده خانواده ای از چند جا بسته های معیشتی را دریافت نموده و خانواده هایی هم هستند که نیازمند و آبرو دار بوده ولی هیچ نوع یاریی دریافت ننموده اند.

به گفته وی هر چند نمی توان یاری ها را زیرپوشش دستگاه دولتی قرار داد ولی باید موکب ها و نهادهای حمایتی و همچنین قرارگاه مردمی با نظارت معاونت امور سیاسی و اجتماعی استانداری فعالیت های مؤمنانه و خیرخواهانه خود را انجام دهند تا در توزیع بسته ها و یاری ها عدالت رعایت گردد.

استاندار قم به ساماندهی کارگران ساختمانی اشاره نمود و گفت: شرایط معیشتی و ساماندهی کارگران ساختمانی مورد تأکید ما است و دستگاه های مرتبط از جمله اداره کل کار، رفاه و امور اجتماعی استان این مهم را به جدیت پیگیری کند.

تمدید ساعات کار پاساژها در نقاط گرمسیری

وی گفت: بیش از 100 شهر در شرایط سفید قرار دارند که مبنای این تقسیم شرایط استان بر اساس تعداد مرگ و میرها و تعداد بستری ها بر اثر کرونا در دو هفته است؛ همچنین ساعت فعالیت پاساژها و بازارهای مسقف تا ساعت 20 تمدید می گردد که قم با توجه به قرار دریافت در مناطق گرمسیر فعالیت پاساژهای خود را می تواند تمدید کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2021

به "نماز جماعت تا خاتمه اردیبهشت 99 در مساجد قم برگزار نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماز جماعت تا خاتمه اردیبهشت 99 در مساجد قم برگزار نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید