نمایشگاه مجازی کتاب سوره مهر با هماهنگی معاون فرهنگی وزیر برگزار می شود

به گزارش وبلاگ خرید، به گزارش خبرنگاران، آئین افتتاحیه نمایشگاه کتاب مجازی سوره مهر، باعنوان انتهای راهرو 27، با حضور عبدالحمید قره داغی، مدیرعامل انتشارات سوره مهر؛ امین نادری، مدیر سوره مهر الکترونیک؛ علی اسکندری، مدیر روابط عمومی انتشارات سوره مهر الکترونیک و جمعی از اهالی رسانه صبح یکشنبه(25خردادماه) در ساختمان این انتشارات برگزار شد.

نمایشگاه مجازی کتاب سوره مهر با هماهنگی معاون فرهنگی وزیر برگزار می شود

در این مراسم، عبدالحمید قره داغی با اشاره به لغو نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در اردیبهشت ماه، گفت: با توجه به اینکه امسال فرصت 11 روزه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به عنوان بزرگترین فرصت و از بهترین روزهای کاری ما در اردیبهشت ماه محقق نشد، به این نتیجه رسیدیم که به نوعی آنچه که از نظر ما فضای خوب برای مخاطبان است و آثار و محتوای مورد نظرشان را در فضایی شبیه به فضای نمایشگاه کتاب و به صورت سه بعدی بازسازی کنیم و در اختیار مخاطب قرار دهیم؛ بلکه مرهمی برای التیام زخم وارد شده به نشر در این ایام باشد.

مدیرعامل انتشارات سوره با بیان اینکه مهم ترین دغدغه انتشارات سوره مهر ارتباط بهتر و بیشتر با مخاطب و رساندن راحت تر آثار به مخاطبان است؛ اضافه کرد: در غیاب نمایشگاه کتاب تهران، دوست داشتیم خاطره خوب نمایشگاه کتاب را برای مخاطب سوره مهر تداعی کنیم؛ به همین دلیل سعی کردیم غرفه ای که در فضای مجازی برپا می شود، شباهت های بیشتری با نمایشگاه کتاب داشته باشد.

او ادامه داد: اولین قدم در برپایی غرفه مجازی انتشارات سوره مهر، بازسازی غرفه به صورت سه بعدی بود که مخاطب ضمن بازدید از این غرفه با تور مجازی، می تواند آثار و کتاب های مد نظرش، ابعاد، طرح جلد، قیمت و دیگر ویژگی های کتاب را ببیند و خریداری کند.

قره داغی با بیان اینکه کار کردن در فضای و برپایی نمایشگاه این چنینی کار بسیار دشواری است، اضافه کرد: همکاران ما در سوره مهر سعی کرده اند با مطالعه فراوان به بهترین الگو برای برگزاری این غرفه برسند، منتهی چون این کار برای اولین بار در ایران توسط سوره مهر صورت می گیرد، خالی از عیب و نقص نخواهد بود. لذا در برگزاری این رویداد از راهنمایی های مخاطبان بهره خواهیم گرفت تا کار را به بهترین وجه ارائه دهیم.

مدیرعامل انتشارات سوره مهر تاریخ برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی سوره مهر را از 25 خردادماه تا 8 تیرماه و به مدت دو هفته گفت و گفت: در طول برگزاری این نمایشگاه مجازی سعی کردیم برنامه های غرفه سوره مهر در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را اجرا کنیم؛ به همین دلیل هر شب ساعت 9 با نویسنده یکی از آثار پرفروش سوره مهر گفت وگو خواهیم داشت که از طریق صفحه اصلی نمایشگاه پخش خواهد شد و آرشیو آن روزانه در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

قره داغی جشن امضای کتاب را از دیگر برنامه های این فروشگاه مجازی گفت و اضافه کرد: هر روز یک یا چند کتاب از آثار پرمخاطب سوره مهر توسط نویسنده امضا خواهد شد که در صورت ثبت سفارش کتاب مورد نظر در همان روز، کتاب با امضای نویسنده برای مخاطب ارسال خواهد شد.

مدیرعامل انتشارت سوره مهر تخفیف علاوه بر بازسازی فضای نمایشگاه و خرید آسان، تخفیف ویژه 25 درصدی را از دیگر مزایای نمایشگاه کتاب مجازی سوره مهر مطرح نمود و گفت: برای این نمایشگاه تخفیف25 درصدی و ویژه تر از همیشه در نظر گرفتیم که در تاریخ نشر سوره مهر تا به حال چنین تخفیفی درنظر گرفته نشده است. همچنین ارسال کتاب های خریداری شده از این نمایشگاه مجازی چه در تهران و چه برای دورترین شهرستان ها کاملا رایگان و با رعایت اصول و نکات بهداشتی خواهد بود.

وی اضافه کرد: از دیگر برنامه های غرفه سوره مهر در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، اهدای هدیه به مخاطبان به فراخور خرید و فعالیتشان بود که در نمایشگاه مجازی هم این امکان برقرار است و به فراخور نحوه ارتباط و تعامل مخاطب با نمایشگاه، هدایایی از طرف انتشارات دریافت خواهند کرد.

قره داغی هدف برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی سوره مهر را حفظ ارتباط بین مخاطب با نویسنده و فضای نشر و فرهنگ مطرح نمود و اضافه کرد: با برگزاری این نمایشگاه مجازی سعی کردیم تهدید به وجود آمده توسط کرونا را به فرصت تبدیل کنیم و یک تجربه جدید رقم بزنیم.

وی با اعلام اینکه 2000 عنوان از آثار سوره مهر در این نمایشگاه مجازی عرضه شده است، اضافه کرد: تاجایی که سراغ دارم این مدل نمایشگاه برای کتاب در ایران اولین بار است که اتفاق می افتد و حجم کتاب عرضه شده بالا است. امیدواریم که سایر ناشران هم به این رویداد بپیوندند و به زودی با همکاری باقی ناشرها یک نمایشگاه بزرگ برگزار کنیم.

قره داغی در ادامه به زیرساخت های فنی این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: بخش نرم افزاری این نمایشگاه توان فنی خود کارشناسان سوره مهر است و به لحاظ زیرساخت و سرویس های اینترنتی هم سعی کردیم از بهترین ها در کشور استفاده کنیم.

مدیر انتشارات سوره مهر در پاسخ به سوال خبرنگار ایبنا که باتوجه به اینکه برگزاری رویدادهای مجازی فرهنگی هم ملزم به هماهنگی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، آیا این نمایشگاه مجازی هم اجازه برگزاری این رویداد را کسب کرده یا خیر؟ مطرح نمود: در خصوص برگزاری این نمایشگاه کاملا با معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هماهنگ هستیم. منتهی نکته اصلی این است که ما این نمایشگاه را عملا روی زیرساخت قبلی برگزار کردیم. فقط یک سرویس جدید اضافه کردیم.

وی اضافه کرد: زیرساخت فروش آنلاین سوره مهر سال ها است که وجود دارد و تمامی مجوزهای لازم را از ای نماد گرفته تا مجوزهای کسب وکار اینترنتی و... را دارد و از همه آن استفاده می کند، فقط به شکل یک رویداد ویژه یک خاطره خوب را بازسازی کرده و عملا سرویس های قبلی را به این سمت سوق داده است. در کنار آن سعی کرده ایم از حضور نویسنده ها، رونمایی ها و جشن امضاهای اینترنتی هم بهره ببریم.

قره داغی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ایبنا که آیا با توجه حضور گسترده و همه جانبه انتشارات سوره مهر در این نمایشگاه مجازی، درصورت برگزاری نمایشگاه کتاب تهران در آن رویداد هم شرکت خواهد کرد یا خیر؟ مطرح نمود: نمایشگاه کتاب تهران ایام خوب همه ناشران است و برای رسیدن به آن لحظه شماری می کنند، حتی اگر اردیبهشت سال آینده باشد.

وی اضافه کرد: ما پیگیری های متعددی داشتیم و هرجا امکانی در اختیار داشتیم، به مسئولان برگزاری نمایشگاه گفتیم حاضریم هرکمکی از دستمان ساخته است را انجام دهیم تا این نمایشگاه هرچه زودتر اتفاق بیفتد. البته هرازگاهی زمزمه هایی درباره برگزاری نمایشگاه کتاب در شهریور یا آبان ماه شنیده می شود، که امیدواریم این اتفاق بیفتد و سوره مهر هم حتما حضور پررنگ تر از همیشه خواهد داشت.

مدیر عامل انتشارات سوره مهر ضمن بیان اینکه سوره مهر برای نمایشگاه اردیبهشت ماه امسال از هر سال آماده تر و دست پرتر بود؛ اضافه کرد: در ابتدای اسفندماه تقریبا همه کتاب هایی که فکر می کردیم مخاطب برای نمایشگاه از ما مطالبه می کند را آماده داشتیم. اما چه کنیم که این اتفاقات برگزاری نمایشگاه کتاب را به تعویق انداخت. بنابراین حضور سوره مهر در نمایشگاه فیزیکی کتاب حتمی خواهد بود، زیرا معتقدیم هیچ امکانی نمی تواند جای نمایشگاه کتاب را بگیرد. این اقدامات مجازی صرفا حرکت به سمت تجربه های نو و قدم برداشتن در راستای تغییر ذائقه مخاطب است.

امین نادری

در ادامه امین نادری، مدیر سوره مهر الکترونیک ضمن بیان اینکه در نمایشگاه کتاب مجازی سوره مهر سعی کردیم هرآنچه که هرساله در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران وجود داشته را به صورت سه بعدی شبیه سازی کنیم، از بخش های مختلف این نمایشگاه مجازی رونمایی و توضیحاتی درباره هر بخش ارائه کرد.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2684

به "نمایشگاه مجازی کتاب سوره مهر با هماهنگی معاون فرهنگی وزیر برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه مجازی کتاب سوره مهر با هماهنگی معاون فرهنگی وزیر برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید