نماینده مجلس: فیلتر گوگل پلی، توئیتر و یوتیوب دیگر موضوعیت ندارد

به گزارش مجله بای بلاگ، لطف الله سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مسدود شدن دسترسی یه برخی سایت های اینترنتی گفت: در ابتدا که اینترنت آمد، بسیاری از سایت ها را بستیم و فیلتر کردیم اما امروز باید در این اقدام بازنگری صورت بگیرد.

نماینده مجلس: فیلتر گوگل پلی، توئیتر و یوتیوب دیگر موضوعیت ندارد

به گزارش ایسنا، لطف الله سیاهکلی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون صنایع درباره بررسی کیفیت اینترنت و شاخص های مرتبط با آن با رویکرد چالش های ایجاد شده برای افراد و کسب وکارهای مجازی گفت: چند موضوع در اینترنت مهم است که یکی از آن ها قیمت اینترنت است؛ در شرایطی که بسیاری از کسب و کارها بر محور اینترنت اداره می شود، قیمت همچنان نامناسب است و باید به آن توجه شود.

وی اضافه نمود: موضوع دیگری که در حوزه اینترنت مهم است سرعت آن است؛ ما هنوز به مردم ظرفیت می دهیم درحالیکه گرچه این ظرفیت برای موبایل معنا دارد اما برای پورت های ثابت نظیر منازل، فروشگاه ها و اماکن اداری و مالی باید سرعت تعریف شود؛ دوستان گزارش دهند ببینیم سرعت چگونه است؟ ما همواره از بایت صحبت می کنیم در صورتی که باید مگابیت یا گیگابایت را به مردم بدهیم؛ این بسیار مهم است و کسب و کارها در این حوزه ها می توانند رونق بگیرند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: میانگین تولید ناخالص داخلی در دنیا در حوزه اقتصاد دیجیتال 15 درصد است که در برخی از کشورها این عدد به 35 درصد هم می رسد اما در کشور ما سهم این اقتصاد 8 درصد است که نشان می دهد به این حوزه بی توجهی شده است.

سیاهکلی در ادامه با انتقاد از مسدود شدن دسترسی یه برخی سایت های اینترنتی گفت: در ابتدا که اینترنت آمد، بسیاری از سایت ها را بستیم و فیلتر کردیم اما امروز باید در این اقدام بازنگری صورت بگیرد چراکه الان فیلتر برخی از این سکوها نظیر گوگل پلی، توئیتر و یوتیوب دیگر موضوعیت ندارد؛ یوتیوب یک سایت مهارت محور است که نسبت به بسیاری از سایت هایی که الان در دسترس هستند، پاک تر است.

وی با تاکید بر لزوم ساماندهی وی پی ان ها در کشور اظهار کرد: استفاده از وی پی ان وقتی موجب کاهش پهنای باند و سرعت می شود که باید برای ساماندهی این حوزه اقدام کنیم.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توجه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به موضوع امنیت شبکه، گفت: از وزیر می خواهم در زمینه افزایش رضایتمندی مردم گام بردارد؛ اگر امروز از مردم آمارگیری کنیم آن ها نسبت به شرایط اینترنت ناراضی هستند چراکه پول می دهند و اما کسب و کارشان رونق ندارد. اشغال شبکه بیش از حد است و خرابی شبکه وجود دارد و زیرساخت ها بروزرسانی نشده است؛ از سوی دیگر نظارت بر اپراتورها و درآمدها و هزینه های آن ها بسیار مهم است چرا آن ها از درآمدهای خود برای بروزرسانی زیرساخت های شان استفاده نمی کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 31 مرداد 1402 بروزرسانی: 31 مرداد 1402 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8971

به "نماینده مجلس: فیلتر گوگل پلی، توئیتر و یوتیوب دیگر موضوعیت ندارد" امتیاز دهید

1 کاربر به "نماینده مجلس: فیلتر گوگل پلی، توئیتر و یوتیوب دیگر موضوعیت ندارد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس: فیلتر گوگل پلی، توئیتر و یوتیوب دیگر موضوعیت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید