وزرای کار ایران و روسیه تفاهم نامه همکاری امضا کردند خبرنگاران

به گزارش وبلاگ خرید، برنامه اقدام مشترک همکاری بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران و وزارت کار و حمایت اجتماعی فدراسیون روسیه امضا شد.

وزرای کار ایران و روسیه تفاهم نامه همکاری امضا کردند خبرنگاران

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید بر تحکیم و تقویت روابط بین دو کشور تاکید نمود.

وی گفت: خوشبختانه همکاری های دو کشور ایران و روسیه در بخش های سیاسی و منطقه ای در سطح مناسبی است و باید کوشش کنیم همکاری های مالی نیز توسعه یابد.

شریعتمداری با اشاره به برگزاری نشست های قبلی گفت: بسیار خوشبختم نشست بهمن ماه سالجاری به ثمر نشست و امروز شاهد امضای برنامه اقدام یادداشت تفاهم هستیم.

شریعتمداری با اشاره به برنامه اقدام مشترک بین دو کشور گفت: زمینه های همکاری در حوزه های روابط کار، تامین اجتماعی، توسعه اشتغال و اعزام نیروی کار فراهم شده است و اجرای مفاد آن، می تواند سهم مهمی در تقویت روابط بین دو کشور داشته باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ضرورت همکاری در حوزه تامین اجتماعی، اضافه نمود: شباهت های زیادی بین سیستم تامین اجتماعی در ایران و روسیه وجود دارد و ما از امضای موافقت نامه تامین اجتماعی بین دو کشور استقبال می کنیم.

در این نشست آنتون کوتیاکوف وزیر کار وحمایت اجتماعی فدراسیون روسیه نیزگفت: در سه ماهه اول، کار گروه هایی از سوی دو وزارتخانه، مفاد برنامه اقدام مشترک را کارشناسی و آنالیز کردند.

وی حوزه های تامین اجتماعی، روابط کار، اعزام نیروی کار، مستمری برای بازنشستگان و تبادل تجربیات بین دو کشور را از مهمترین حوزه های همکاری بین دو کشور در برنامه اقدام مشترک برشمرد.

وزیر کار و حمایت های اجتماعی فدراسیون روسیه به توسعه و تقویت و تحکیم روابط بین دو کشور در حوزه های مشترک همکاری تاکید و ابراز امیدواری کرد نشست های بعدی بین دو وزارتخانه به صورت حضوری انجام گردد.

در سرانجام این نشست، برنامه اقدام مشترک یادداشت تفاهم همکاری به امضای محمد شریعتمداری، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ایران و آنتون کوتیاکوف، وزیر کار و حمایت های اجتماعی فدراسیون روسیه رسید.

قبل از امضای این سند، صورتجلسه کارگروه مشترک دو کشور توسط مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و معاون همکاری های بین المللی وزارت کار و حمایت های اجتماعی فدراسیون روسیه به امضا رسید.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6552

به "وزرای کار ایران و روسیه تفاهم نامه همکاری امضا کردند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزرای کار ایران و روسیه تفاهم نامه همکاری امضا کردند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید