پرونده تعزیراتی برای یک خودرو ساز

به گزارش وبلاگ خرید، خبرنگاران : برای شرکت خودرویی که مشغول به مونتاژ یک مدل شاسی بلند چینی در ایران بود به دلیل تاخیر در تحویل پرونده تعزیراتی تشکیل شد.

پرونده تعزیراتی برای یک خودرو ساز

مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت، از تشکیل پرونده تخلفاتی برای یک شرکت خودرویی خبر داد و گفت: پس از پیگیری های متعدد درخصوص وضع خودروهای کوپا، پرونده تشکیل و جهت صدور رای و تسریع در تحویل خودروی مشتریان، به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شد.

سید مجتبی سجادی مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت اظهار کرد: با وجود مکاتبات متعدد و پیگیری های به عمل آمده از شرکت مورد نظر (ریگان خودرو) درخصوص تسریع در اجرای تعهدات ناشی از قراردادهای فروش سال 97 (با موعد تحویل 180 روز)، متاسفانه تا به امروز اقدامی در قبال قراردادهای منعقده با مشتریان و اجرای برنامه زمان بندی جهت تحویل خودرو انجام نشده که این موضوع، نارضایتی خریداران و برگزاری تجمعات اعتراضی آنها را در پی داشته است.

وی ادامه داد: با بررسی های اجرا شده مشخص شد این شرکت در بسیاری از موارد به رغم دریافت تمامی مبالغ مندرج در قرارداد، اقدامی در راستای اجرای تعهدات خود انجام نداده است. با تداوم این موضوع و در پی نارضایتی مشتریان، سازمان حمایت پرونده شرکت ریگان خودرو را به تعزیرات حکومتی منعکس و در آن گزارش تاکید شد که خودروها باید بر اساس قیمت مندرج در قرارداد و با محاسبه ضرر و زیان ناشی از تاخیر در ایفای تعهد به مشتریان واگذار شوند.

شرکت ریگان خودرو به مونتاژ خودرو چینی با نام زوتی تی600 کوپه در منطقه ارگ جدید مشغول است،این خودرو در کلاس کراس اوور است و در ایران با نام ریگان کوپا شناخته می شود. ریگان کوپا در ایران به سه دسته اکسکلوسیو، رویال و فلگشیپ تقسیم می شود.

پیش از این نماینده فروش این شرکت به ایرنا گفته بود در یکی دو سال گذشته به دلیل تحریم ها و در ماههای اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا، تحویل قطعات وارداتی این خودروهای مونتاژی به موقع انجام نشده و همین مساله موجب به تاخیر افتادن تحویل خودروها شده است. قطعات خودرو نظیر فلکشیپ به خاطر تحریم ها وارد نشد که طی تماس با مشتریان پیشنهاد تحویل خودروی نیمه فول رویال داده شد، اما برخی مشتریان اعلام کردند همان مدل خودروهایی را که ثبت نام کرده ایم را خواستاریم و نخواستند خودروی جدید و جایگزین شرکت را تحویل بگیرند.نیامدن یا دیر آمدن عده ای دیگر از مشتریان برای تکمیل وجه دلیل دیگر تاخیر اعلام شده بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3891

به "پرونده تعزیراتی برای یک خودرو ساز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده تعزیراتی برای یک خودرو ساز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید