پمپئو: فشار حداکثری بر ایران تا موافقت با مذاکره ادامه خواهد داشت

به گزارش مجله بای بلاگ، به گزارش خبرنگاران، وزیر امور خارجه آمریکا در سخنانی گفت که واشنگتن به فشار بر ایران تا زمان موافقت با مذاکرات ادامه خواهد داد.

پمپئو: فشار حداکثری بر ایران تا موافقت با مذاکره ادامه خواهد داشت

مایک پمپئو با اشاره به تحریم های جدید مالی ایران، مدعی شد که هدف از این تحریم ها جلوگیری از اقدام ایران در تامین مالی فعالیت های تروریستی و باج گیری هسته ای و تهدید دنیا است.

پمپئو گفت: فشار مالی حداکثری ما تا زمان تمایل پیدا کردن ایران به مذاکرات جامع ادامه خواهد یافت.

گفتنی است که وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا روز پنج شنبه در اقدامی خصمانه 18 بانک ایرانی را تحت تحریم های جدید قرار داد.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است که این وزارتخانه پس از رایزنی با وزارت خارجه این کشور نهادهای مالی ایران را برای قرار دادن در لیست تحریم ها شناسایی نموده است.

طبق اعلام وزارت خزانه داری آمریکا بانک های سامان، سرمایه، توسعه تعاون و گردشگری تحت تحریم های ثانویه قرار گرفتند. این وزارتخانه همچنین اعلام نموده است که بانک های کارآفرین، پاسارگاد و ایران زمین نیز تحت تحریم های ثانویه قرار گرفته اند.

در همین حال، بانک های حکمت، ایران زمین و قرض الحسنه مهر ایران با تحریم های ثانویه روبرو شدند. کما اینکه تمامی شعبه های بانک اسلامی همکاری منطقه ای در ایران و عراق تحت تحریم های ثانویه قرار گرفتند. این درحالی است که تمامی شعبه های بانک خاورمیانه در سراسر دنیا تحریم شدند.

افزون براین، بانک های شهر، اقتصاد نوین و تأمین سرمایه امین با تحریم های ثانویه روبرو شدند. در همین حال، وزارت خزانه داری آمریکا اظهار داشت که تمامی شعبه های بانک های کشاورزی، مسکن، رفاه کارگران و قرض الحسنه رسالت در سراسر دنیا تحت تحریم های ثانویه قرار گرفتند.

به گفته این مقامات مطلع، تحریم های جدید آن دسته از بانک های ایرانی را هدف قرار داده اند که تا به امروز مشمول تحریم های ثانویه نبوده اند. طبق تحلیل کارشناسان، هدف از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران این است که کانال های مورد استفاده تهران برای واردات اقلام بشردوستانه مانند غذا و دارو مسدود شوند.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4454

به "پمپئو: فشار حداکثری بر ایران تا موافقت با مذاکره ادامه خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: فشار حداکثری بر ایران تا موافقت با مذاکره ادامه خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید