چطور می توان ماینرهای غیرمجاز را شناسایی کرد؟

به گزارش مجله بای بلاگ، رئیس هیئت مدیره سندیکای صنعت برق معتقد است که وزارت نیرو می تواند با کنترل میزان مصرف در مناطق مختلف ماینرهای غیرمجاز را شناسایی کند و مانعی در این خصوص برای آن وجود ندارد.

چطور می توان ماینرهای غیرمجاز را شناسایی کرد؟

علی بخشی در گفت و گو با خبرنگاران، درباره نحوه شناسایی رمزارزهای غیر مجاز و راه چاره نجات صنعت برق از شرایط فعلی اظهار کرد: قطعا برای شناسایی ماینرهای غیرمجاز راه چاره وجود دارد، باتوجه به اینکه میزان مصرف در هر نقطه قابل دسترسی است وزارت نیرو می تواند در بخش تجاری و خانگی میزان مصرف را اندازه گیری کند و در هر نقطه ای که میزان مصرف خارج از چارچوب در نظر گرفته شده باشد قابلیت شناسایی وجود دارد.

مشکل اصلی اقتصاد غلط صنعت برق است

وی با تاکید بر اینکه دلیل عدم جمع آوری مراکز استخراج رمزارزها متعدد است، توضیح داد: ریشه مشکل صنعت برق اقتصاد غلط و عدم سرمایه گذاری در بخش فراوری و به ویژه بخش شبکه است و این موضوع نیز ارتباطی با اقتصاد کشور ندارد چراکه ساختار اقتصادی صنعت برق دارای مشکل است لذا همین موضوع موجب شده تا سرمایه گذاری در بخش فراوری و شبکه های انتقال و توزیع و نوسازی شبکه های فرسوده صورت نگیرد.

رئیس هیئت مدیره سندیکای صنعت برق اضافه کرد: ما روی مرز باریکی حرکت می کنیم که فراوری و مصرف در روزهای پیک به یکدیگر نزدیک می شوند، نیروگاه های برق آبی نیز که به دلیل نبود بارش از مدار خارج می شوند، اوضاع را بحرانی تر می نمایند، در این شرایط هر مصرف نماینده غیر منتظره ای می تواند ساختار صنعت برق را برهم بزند.

رمزارزها عامل اصلی خاموشی ها نیستند

بخشی با بیان اینکه رمزارزها در این بین می توانند موثر باشند و خاموشی ایجاد نمایند، گفت: اینکه گفته می گردد رمز ارزها عامل خاموشی هستند نادرست است و نمی توان گفت که تنها این بخش عامل خاموشی بوده و در واقع عامل این است که همواره رو لب مرز حرکت می کنیم و ورود یک بار اضافه به شبکه موجب برهم زدن شبکه می گردد.

وی با اشاره به علت عدم ساماندهی رمزارزها، گفت: اگر وزارت نیرو و مجموعه دولت به ساماندهی این مزارع ورود می کرد به جای اینکه اکنون آن ها را به عنوان یک مصرف نماینده بعضا غیرمجاز مقابل خودمان ببینیم با ساماندهی آن ها می توانستیم آن ها را مجبور به سرمایه گذاری در فراوری برق کنیم به گونه ای که در مواقع پیک برق خودشان را در اختیار شبکه قرار دهند و در سایر مواقع مصرف مورد احتیاج خود را تامین نمایند.

باید به دنبال ساماندهی رمزارزها می رفتیم

رئیس هیئت مدیره سندیکای صنعت برق با بیان اینکه متاسفانه این اتفاق نیفتاد و ما به جای اینکه به دنبال یک مدل برای ساماندهی مزارع برویم مقاومت و مخالفت کردیم و به موقع به کسانی که علاقه مند به سرمایه گذاری در این بخش هستند، راه چاره ارائه ندادیم و نتیجه این مساله نیز ایجاد مزارع غیر مجاز شد، گفت: بعضا مشاهده میکنیم که بعضی از این مزارع شناسایی برق آن ها قطع و مجددا راه اندازی می شوند و در واقع این مساله یک پروژه پیوسته است.

بخشی ادامه داد: راه چاره این مساله در این بود که مسائل اقتصاد صنعت برق، بازسازی شبکه و مواردی از این دست به صورت اساسی رفع می شد و در خصوص رمز ارزها نیز اگر مدلی طراحی شده بود و به علاقه مندان پیشنهاد میدادیم که آن ها را نیز درگیر فراوری برق می کردیم شرایط حاضر پیش روی ما نبود.

وی با تاکید بر اینکه رمز ارزهای غیرمجاز در صورت ساماندهی نه تنها اکنون به عنوان یک بار اضافی به حساب نمی آمدند بلکه به عنوان یک یاری می توانستیم روی آن ها حساب کنیم و در گذر از پیک پیروز تر بودیم، توضیح داد: شاید مجموعه عملکرد صنعت برق موجب گردد تا در خصوص این صنعت فکر اساسی صورت گیرد.

برق برای بخش خصوصی جذاب نیست

رئیس هیئت مدیره سندیکای صنعت برق اظهار کرد: بخش خصوصی از دولت فاصله نگرفته اما سرمایه گذاری یک کار اقتصادی است و کسی که بخواهد در حوزه ای سرمایه گذاری کند به پارامترهای اقتصادی آن بخش توجه میکند، زمانی که قیمت برق به صورت غیر منطقی پایین است طبیعتا برای هیچ سرمایه گذاری بخش برق جذاب نیست.

بخشی با بیان اینکه هیچ سرمایه گذار بخش خصوصی علاقه مند به حضور در بخش برق نیست، گفت:علت این مساله نیز وجود مسائل اقتصادی در صنعت برق است بخش دولتی نیز وقتی این اقتصاد غلط را پیش می بردعملا پولی برای سرمایه گذاری ندارد.

راه چاره چیست؟

وی با اشاره به راه چارههای موجود برای نجات صنعت برق گفت: یکی از راه چاره های این مساله تدوین مدل های اقتصادی جدید مانند صادرات ترانزیت برق است که این موضوع به تازگی توسط دولت مورد آنالیز قرار گرفته همچنین استفاده از ظرفیت های بهره برداری و کاهش تلفات راه چاره دیگری است که می توان به آن توجه کرد موضوعی که تا کنون چندان مورد توفیق قرار نگرفته است.

رئیس هیئت مدیره سندیکای صنعت برق اضافه کرد: زمانی که در خصوص تعرفه صحبت می گردد منظور این نیست که برق مشترکان گران گردد موضوع این است که صنایع پرمصرف همچون آلومینیوم، فولاد و مس که حجم بسیار بالایی مصرف برق دارند و کالای خودشان را به طور آزاد و با نرخ جهانی می فروشند با قیمت واقعی هزینه برق را پرداخت نمایند.

بخشی با بیان اینکه اگر تعرفه صنعتی مشترکان پر مصرف اصلاح و مجموع اتفاقات ذکر شده محقق گردد قطعا روال سرمایه گذاری مطلوب می گردد و می توان شاهد اتفاقات بهتری در صنعت برق بود، گفت: اگر این اقدامات زودتر انجام گردد نه تنها شاهد خاموشی نخواهیم بود بلکه به یک صادرنماینده عمده در صنعت برق تبدیل خواهیم شد.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 7403

به "چطور می توان ماینرهای غیرمجاز را شناسایی کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور می توان ماینرهای غیرمجاز را شناسایی کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید