کارفرمایان برای دریافت تسهیلات کرونایی به سامانه کارا مراجعه نمایند

به گزارش وبلاگ خرید، ثبت نام کارفرمایان برای دریافت وام کرونایی از امروز چهارشنبه شروع شده است و متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه کارا نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

کارفرمایان برای دریافت تسهیلات کرونایی به سامانه کارا مراجعه نمایند

به گزارش خبرنگاران از مهر، پس از شیوع ویروس کرونا و بر هم خوردن تعادل بازارهای مختلف، دولت تصمیم گرفت جهت حفظ اشتغال کارگران و یاری به بنگاه های مالی، تسهیلاتی را در اختیار کارفرماهای 13 رسته شغلی قرار دهد.

بر این اساس، یک میلیون واحد مالی آسیب دیده از کرونا که سه میلیون شاغل بیمه شده در آنها مشغول به کار بوده اند توسط وزارت کار شناسایی شده و مطابق ضوابط ستاد ملی مبارزه با کرونا مشمول دریافت تسهیلات شدند.

در این راستا مقرر شد، پس از ارسال پیامک به کارفرمایان از سوی وزارت کار، مشمولان از امروز در سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir ثبت نام نمایند و پس از ثبت نام، اطلاعات از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بانک عامل جهت پرداخت وام کرونایی ارسال گردد.

مطابق با آنچه پیش بینی شده است، برای بنگاه های با نیروی شاغل کمتر از 50 نفر، 70 درصد حمایت در قالب پرداخت دستمزد کارکنان خواهد بود و 30 درصد به عنوان سرمایه در گردش در نظر گرفته شده است. برای بنگاه های عظیم تر نیز 50 درصد به عنوان دستمزد کارکنان و 50 درصد به عنوان سرمایه در گردش منظور شده است.

حفظ اشتغال شرط اصلی دریافت تسهیلات

بر این اساس؛ یکی از مبناهای اصلی برای ارائه تسهیلات کرونا، تداوم اشتغال نیروی کار در این بنگاه ها است. به ازای هر یک نفر شاغل بیمه شده که در بنگاه فعال باشد 12 میلیون تومان وام پرداخت خواهد شد. واحدهایی که به اجبار تعطیل شده باشند این رقم 16 میلیون تومان خواهد بود.

آنگونه که پیشتر مدیرکل دفتر سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون به مهر گفته بود تسهیلات حمایتی به واحدها و کارگاه هایی اختصاص می یابد که نیروهای کار آنها همچنان شاغل و بیمه باشند. در واقع مبنای پرداخت، شاغل بودن نیروی کار و تعدیل نشدن فرد و داشتن بیمه پردازی تا قبل از شیوع کرونا است. در واقع اگر یک بنگاه نیروی کار خود را تعدیل نموده باشد و نیروی کار جهت دریافت بیمه بیکاری به صندوق بیمه بیکاری مراجعه نموده باشد، مشمول این طرح نخواهد بود.

شرط پرداخت تسهیلات حمایتی به شرکت های آسیب دیده از کرونا حفظ اشتغال موجود است و واحدهایی که کد بیمه و پروانه کسب داشته باشند مسئله ای در دریافت تسهیلات نخواهند داشت ولی آن دسته واحدهایی که فاقد بیمه هستند، فرایند پرداخت تسهیلات به آنها ظرف دو ماه آینده عملیاتی می گردد.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2180

به "کارفرمایان برای دریافت تسهیلات کرونایی به سامانه کارا مراجعه نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارفرمایان برای دریافت تسهیلات کرونایی به سامانه کارا مراجعه نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید