کرونا در اروپا، از موج گسترده اخراج کارگران در انگلیس تا هشدارها درباره وقوع موج دوم

به گزارش مجله بای بلاگ، جدیدترین خبرهای کرونایی از اروپا از موج گسترده اخراج کارگران انگلیسی در دوران کرونا و هشدارها درباره وقوع موج دوم کرونای مرگبار حکایت دارد.

کرونا در اروپا، از موج گسترده اخراج کارگران در انگلیس تا هشدارها درباره وقوع موج دوم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، موج دوم کرونا در بسیاری کشورهای اروپایی خود را نشان داده و نگرانی های زیادی در بین شهروندان و مقامات اروپایی ایجاد نموده است.

1407 ابتلا به کرونا در آلمان در 24 ساعت

جدیدترین اخبار کرونایی نشان می دهد که انستیتو رابرت کخ آلمان از 1407 ابتلای روزانه و 12 مرگ کرونایی خبر داده است.

پیش بینی بیل گیتس برای تأیید حدود 4 واکسن کرونا در اوایل سال آینده میلادی

بیل گیتس، مؤسس مایکروسافت هم انتظار دارد که در اوایل سال آینده چندین واکسن علیه ویروس کرونا در دسترس قرار گیرد.

وی در گفتگویی با نشریه بیلد آلمان تأکید کرد که انتظار دارد با کمی شانس و اقبال 3 و یا حتی 4 واکسن در سه ماهه ابتدایی سال آینده میلادی تصویب گردد.

این میلیارد آمریکایی که از فراوری و توزیع واکسن کرونا حمایت می نماید چالش بعد از فراوری واکسن را فراوری انبوه این ابزار دانست.

وی در عین حل درباره موج دوم کرونا و افزایش مرگ و میرهای کرونایی در پاییز هشدار داده است.

جمهوری چک در لیست مناطق قرمز کرونایی کشور اسلواکی

کشور اسلواکی هم همسایه خود جمهوری چک را در لیست مناطق خطر کرونایی قرار می دهد. بر اساس تصمیمات دولت از این پس مسافران از این کشور همسایه باید یک تست کرونای منفی که بیش از 72 ساعت از آن نگذشته باشد را ارائه دهند و یا حداقل در یک قرنطینه 5 روزه قرار گیرند. این قانون از روز آدینه اجرایی خواهد شد.

همچنین دولت اساواکی از شهروندان خواست از سفرهای غیر ضروری به کشورهای اتریش و مجارستان اجتناب نمایند.

در کشور اسلواکی با حدود 5.4 میلیون سکنه تا به حال بیش از 5 هزار پانصد نفر به کرونا مبتلا شده و 38 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند. اخیرا آمار مبتلایان روزانه به کرونا در این کشور اروپایی هم افزایش چشمگیری داشته است.

6158 مبتلای روزانه در فرانسه

در فرانسه هم آمار مبتلایان روزانه در روز دوشنبه 6158 نفر اعلام شده است.

بر اثر افزایش چشمگیر مبتلایان در فرانسه بعضی مناطق و بخش های این کشور محدودیت های کرونایی را تشدید نموده اند.

افزایش دو برابری دانش آموزان مبتلا به کرونا در ایالت بایرن

شمار دانش آموزانی که تست کرونایشان در ایالت بایرن مثبت شده است هم اواخر هفته جاری بیش از دو برابر شده است. وزیر فرهنگ در مونیخ از ابتلای 135 کودک و نوجوا ن به کرونا خبر داده که هفته گذشته تعداد آن ها 66 نفر بوده است.

در ایالت بایرن حدود 1.65 میلیون دانش آموز و 150 هزار نیروی آموزشی وجود دارد. مدارس این ایالت از 8 سپتامبر باز شده است.

شیوع کرونا در خانه های سالمندان برلین

ویروس کرونا تا به حال در 75 خانه سالمندان در برلین شناسایی شده است.

بر اساس اطلاعات مقامات بهداشتی این ویروس در بین 297 نفر از ساکنان و 168 نفر از کارکنان خانه های سالمندان در برلین مشاهده شده است. 64 نفر از ساکنان این نهادها در اثر ابتلا به این بیماری فوت نموده و 217 نفر هم بهبود یافته اند. از بین کارمندان هم 147 نفر بهبود یافته اند.

موج اخراج های گسترده کارگران در انگلیس

نتایج یک آنالیز هم نشان می دهد که انگلیس به دلیل رکود مالی حاصل از کرونا با بزرگترین موج اخراج کارگران در سال های گذشته روبرو شده است.

بر اساس ارزیابی های سازمان تحقیقات مستقل در لندن موسوم به مؤسسه مطالعات استخدام حداقل 650 هزار نفر بین جولای و دسامبر سال 2020 شغل خود را از دست داده اند که متأسفانه بسیاری از آن ها اجتناب ناپذیر بوده است.

بر اساس این آنالیز موج اخراج کارگران در دوران بحران کرونا بیش از دو برابر موج اخراج ها در دوران رکود مالی سال های 2008 و 2009 بوده است.

بی اعتمادی شهروندان آلمانی به اطلاع رسانی درست دولت در دوران کرونا

نتایج یک آنالیز دانشگاه کنستانز آلمان هم نشان می دهد که حدود نیمی از شهروندان آلمانی احساس می نمایند که در دوران بحران کرونا به خوبی از طرف دولت آلمان اطلاع رسانی نشده اند.

فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان هم اعلام نموده است که می خواهد درباره محدودیت های کرونایی و لزوم پایبندی به آن و اینکه آیا اقدامی درست و یا نامناسب است با شهرندان گفتگو کند.

هشدار پزشکان انگلیسی درباره وقوع موج دوم کرونا

نتیجه یک نظرسنجی حاکی است که هزاران نفر از پزشکان بریتانیایی معتقدند، احتمال اوج گیری دوم ویروس کرونا در زمستان پیش رو، وجود دارد یا بسیار بالا است.

نظرسنجی صورت گرفته توسط انجمن پزشکی بریتانیا دریافته است که 86 درصد از بیش از هشت هزار پزشک و دانشجوی پزشکی در انگلیس گفته اند که اوج دوم در شش ماه آینده، قریب الوقوع است.

پزشکان گفتند دو اقدام مهم در یاری به جلوگیری از اوج گیری دوم، یک نظام هدفمند تست و رهگیری است که قابل دسترس باشد و نتایج را در اسرع وقت اعلام کند، و همچنین اتخاذ رویکردی جامع، سریع و مداوم به شیوع های محلی است.

آنان همچنین بر لزوم اطلاع رسانی علنی شفاف تر و پیغام رسانی که هرچه بیشتر دیده گردد، از جمله برای کسانی که با افراد خارج از خانوار خود در تماس هستند، تاکید کردند.

انجمن پزشکی بریتانیا گفت که اجرای محدودیت های ویروس کرونا موسوم به قانون شش، که از روز دوشنبه به اجرا درآمد، فرصتی است برای دولت تا به ابهام سرانجام دهد و بر مسئولیت خود تأکید کند که مردم از مقررات کنترل سرایت ویروس پیروی می نمایند.

جدیدترین آمارهای رسمی مبتلایان جدید به کرونا در اروپا

نتایج جدیدترین آمارها نشان می دهد که کرونا در اروپا همچنان جولان داده و تا به حال در اسپانیا 593730 نفر به کرونا مبتلا شده و 29848 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 387252 نفر به کرونا مبتلا شده و 30950 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در انگلیس هم تا به حال 371125 نفر به کرونا مبتلا شده و 41637 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تأثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 288761 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 35624 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در آلمان هم تا به حال 263407 نفر به کرونا مبتلا شده و 9437 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4223

به "کرونا در اروپا، از موج گسترده اخراج کارگران در انگلیس تا هشدارها درباره وقوع موج دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از موج گسترده اخراج کارگران در انگلیس تا هشدارها درباره وقوع موج دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید