انتقاد عفو بین الملل از تأیید حکم اعدام 2 جوان بحرینی

به گزارش وبلاگ خرید، سازمان عفو بین الملل با انتقاد از اقدام دیوان عالی بحرین در تأیید حکم اعدام 2 جوان تأکید کرد که صدور این احکام در حالی است که اعترافات آن ها تحت شکنجه بوده است.

انتقاد عفو بین الملل از تأیید حکم اعدام 2 جوان بحرینی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سازمان عفو بین الملل از تأیید حکم اعدام دو جوان بحرینی بنا به اتهامات سیاسی انتقاد کرد.

به نوشته وبگاه منامه پست، عفو بین الملل تأکید کرد که صدور احکام اعدام علیه حسین راشد و زهیر جاسم در حالی است که اعترافات آنها تحت شکنجه بوده است.

این سازمان همچنین در حساب توئیتری خود آورده است که تعداد احکام اعدام صادره در بحرین که در انتظار تأیید پادشاه این کشور است به 10 مورد رسیده است.

دیوان عالی بحرین روز دوشنبه (دیروز) حکم اعدام صادره از سوی دادگاه جنایی علیه زهیر ابراهیم جاسم عبدالله از جوانان شیعه را تأیید کرد.

دادگاه بحرین این جوان 35 ساله را متهم به عضویت در گروهی تروریستی با هدف اجرای عملیات برای قتل افراد پلیس، آموزش عملیات مسلحانه و قتل یک نیروی پلیس کرده است.

زهیر پس از هجوم نیروهای امنیتی به منزلش در نوامبر سال 2017 بازداشت شد و تنها دو هفته پس از بازداشت تصاویر و اتهاماتی ساختگی علیه وی و جنعی در در تلوزیون بحرین به نمایش گذاشته شد.

دیوان عالی بحرین همچنین حکم اعدام حسین عبدالله خلیل راشد را به اتهام دست داشتن در انفجار یک بمب دست ساز در منطقه دمستان در سال 2014 که به کشته شدن یک نیروی پلیس منجر شد، تأیید کرد.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2654

به "انتقاد عفو بین الملل از تأیید حکم اعدام 2 جوان بحرینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد عفو بین الملل از تأیید حکم اعدام 2 جوان بحرینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید