بایدن بخواهد هم نمی تواند تحریم ها را لغو کند

به گزارش مجله بای بلاگ، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران درباره این مساله که روسیه می تواند به ایران اس-400 بفروشد مدعی شد، ایران پول ندارد که اس-400 بخرد و حتی اگر آن را بخرد نیز آمریکا همه کسانی که در آن نقش دارند را تحریم خواهد نمود.

بایدن بخواهد هم نمی تواند تحریم ها را لغو کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، الیوت آبرامز نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران به پایگاه خبری نشنال گفت: اگر جو بایدن هم در انتخابات سوم نوامبر پیروز گردد لغو تحریم ها علیه ایران برای دولت وی آسان و سریع نخواهد بود.

آبرامز که با چهار دولت آمریکا کار نموده است اضافه نمود: تحریم های آمریکا علیه ایران به ویژه آن تحریم هایی که خارج از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) وضع شده است به این زودی ها لغو نخواهد شد.

آبرامز در ادامه مصاحبه با این نشریه آمریکایی اضافه نمود، آن هایی که معتقدند وقتی رئیس جمهور بایدن در ماه ژانویه قدرت را در دست بگیرد تا روز سوم همه تحریم ها از بین خواهد رفت، خواهند فهمید که حتی اگر بخواهند هم نمی توانند این کار را بنمایند.

وی ادامه داد، ایالات متحده اکنون یک ساختار تحریمی جامع دارد که مدت ها برجا خواهد ماند. برخی از این تحریم ها که از سال 1979 وضع شده و هیچ ارتباطی با برنامه هسته ای ایران ندارد. در برخی از این موارد ما تحریم ها را ذیل مجوز های ضدتروریسم قرار می دهیم. برای لغو این تحریم ها احتیاج به این مساله است که تایید گردد ایران حامی تروریسم نیست. چگونه می خواهید آن را تغییر دهید؟ نه، نمی توانید.

نشنال در ادامه نوشت، الیوت آبرامز از صحبت درباره آنچه که آقای بایدن ممکن است با توافق هسته ای 2015 انجام دهد خودداری کرد، اما وقتی با سوالات مکرر روبرو شد ابراز امیدواری کرد که دولت دموکرات فقط ایران را از منظر توافق هسته ای نبیند و به صورت یک کل به ایران نگاه کند. آبرامز گفت که هر تحریمی باید موشک های بالستیک و رفتار ایران در منطقه را نیز شامل گردد.

وی همچنین مدعی شد که بند های غروب آفتاب که در سال 2026 و 2031 ملغی خواهد شد نیز خیلی کوتاه هستند و در توافق باید این بند ها نیز در نظر گرفته گردد.

این مقام آمریکایی پیش از این به پایگاه خبری الشرق الاسط نیز گفته بود، اگر ترامپ در انتخابات مجددا پیروز گردد، ایرانی ها بسرعت برای امضای توافق هسته ای جدید حرکت خواهند کرد زیرا آن ها در چهار سال آینده بیش از این نمی توانند چنین فشاری را تحمل نمایند. او معتقد است که فشار آمریکا در تحقق اهدافش پیروز بوده.. نتایج بزرگی داده است. ارزش پول ایران سقوط نموده و به حدود سیصد هزار ریال رسیده است ... اگر این جهت را حفظ کنیم، ایرانی ها را به سوی یک توافقنامه جدید فراگیر راهنمایی نموده ایم.

آبرامز درباره اعلام پیروزی ایران بعد از خاتمه تحریم های تسلیحاتی نیز به پایگاه نشنال گفت: آن ها نمی توانند ادعای پیروزی نمایند، چرا که ما با مکانیسم ماشه تحریم ها را بازگرداندیم و کشور های اروپایی تعهدات خود مبنی بر عدم ارسال سلاح به ایران را حفظ خواهند کرد.

وی درباره این مساله که روسیه می تواند به ایران سلاح و سامانه اس-400 بفروشد نیز مدعی شد که از این کار از نظر مسائل اقتصادی غیرممکن است. تحریم های ما توان آن ها را کاهش داده است. وقتی ترکیه اس-400 خرید 2.5 میلیارد دلار نقد به روسیه داد. من فکر نمیکنم ایران چنین پولی داشته باشد.

حتی اگر این موضوع اتفاق بیافتد قابل تحریم خواهد بود. ما میتوانین هرکسی که در این فرایند دست دارد را تحریم کنیم. کسانی که میفروشند، آن هایی که مذاکره مینمایند، آن هایی که این سامانه را حمل و نقل مینمایند و یا هر خدمات دیگری برای آن انجام میدهند؛ و اگر ایران به ونزوئلا موشک های دوربرد بفروشد، گزینه های دیگری به غیر از تحریم روی میز است. انتقال موشک هایی که از ونزوئلا به خاک آمریکا برسد برای ما غیرقابل تحمل است و به هیچ وجه اجازه آن را نخواهیم داد و رئیس جمهور گزینه های خیلی زیادی دارد که در صورت لزوم از آن استفاده میکنیم.

پایگاه نشنال در ادامه نوشت، اظهارات آبرامز در حالیست که متخصصان و کارشناسان معتقدند که تجدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران با شکست روبرو شده است چرا که آمریکا با خروج از برجام اهرم فشار علیه ایران را از دست داده است و اتحاد میان کشور های دنیا که در پشت برجام علیه ایران بود را از بین برده است.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4748

به "بایدن بخواهد هم نمی تواند تحریم ها را لغو کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن بخواهد هم نمی تواند تحریم ها را لغو کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید