بخشنامه رئیسی برای برخورد سریع با احتکارکنندگان اقلام پیشگیری از کرونا ، 20 سال حبس در انتظار مجرمان

به گزارش مجله بای بلاگ، رئیس قوه قضائیه برای برخورد با احتکار کنندگان مواد شوینده و ماسک بخشنامه جدیدی ابلاغ کرد.

بخشنامه رئیسی برای برخورد سریع با احتکارکنندگان اقلام پیشگیری از کرونا ، 20 سال حبس در انتظار مجرمان

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، شیوع ویروس کرونا و رواج بعضی سوءاستفاده ها از احتیاج مردم به اقلام بهداشتی موجب شد تا اهتمام جدی، برخورد سریع، قاطع، بازدارنده و مناسب نسبت به پرونده های احتکار و کسانی است که با سودجویی اقلام مورد احتیاج را از دسترس مردم دور کردند؛ در دستور رسیدگی قرار گیرد.

در این خصوص دستگاه قضایی مقرر کرد دادگاه رسیدگی به این پرونده با عنوان اخلال در نظام مایحتاج عمومی مردم در دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده های اخلال نظام مالی خارج از نوبت و به صورت علنی برگزار گردد و نام متهمان به اطلاع مردم برسد.

همچنین سخنگوی قوه قضائیه اعلام نمود که طبق قانون و حسب مورد اتهام این افراد افساد فی الارض و مجازات آن اعدام خواهد بود و مجازات های دیگر طویل المدت 5 تا 20 سال را برای محکومان در پی خواهد داشت.

هفدهم اسفند در بحبوحه مقابله با کرونا نخستین دادگاه متهمان یکی از پرونده های احتکار اقلام بهداشتی به صورت فوق العاده در شعبه چهار دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران و مفسدان مالی به ریاست قاضی صلواتی برگزار گردید، متهمان با احتکار دو میلیون و 600 هزار ماسک قصد خروج این اقلام به کشور چین را داشتند.

پرونده های دیگری نیز در مرحله تحقیقات مقدماتی و در دادسرا است که به نوبت در جریان رسیدگی قرار می گیرد.

روز گذشته نیز سخنگوی قوه قضائیه در مورد آخرین شرایط پرونده های اقلام و تجهیزات پزشکی کشف شده گفت: اغلب پرونده ها در دادسرا رسیدگی و در بعضی از استان ها نیز در دادگاه رای صادر شده است. در تهران به دلیل روبرو شدن با شرایط کرونایی و عدم برگزاری دادگاه ها در روزهای پایانی اسفند هنوز رای این پرونده ها صادر نشده؛ ولی با صدور دستوالعمل جدید و فعال شدن محاکم انشاءالله رای مقتضی صادر خواهد شد.

با این اوصاف، رئیس قوه قضائیه، بخشنامه ای پیرامون برخورد با احتکار کنندگان مواد شوینده و ماسک ابلاغ کرد.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1618

به "بخشنامه رئیسی برای برخورد سریع با احتکارکنندگان اقلام پیشگیری از کرونا ، 20 سال حبس در انتظار مجرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشنامه رئیسی برای برخورد سریع با احتکارکنندگان اقلام پیشگیری از کرونا ، 20 سال حبس در انتظار مجرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید