تحویل 60 پروژه خدماتی و توسعه محلی به شهروندان منطقه 15

به گزارش وبلاگ خرید، آیین افتتاح 60 پروژه خدماتی و توسعه محلی شهرداری منطقه 15 در منطقه 15 برگزار گردید.

تحویل 60 پروژه خدماتی و توسعه محلی به شهروندان منطقه 15

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، در این مراسم دکتر علیخانی رئیس کمیسیون حمل ونقل شورای شهر تهران با اشاره به پروژه هایی که در منطقه 15 آماده بهره برداری شده گفت: شاید بعضی ها تنها پروژه های عظیم را به عنوان کار اساسی بدانند ولی در این دوره با تغییر رویکردی که به نسبت گذشته اجرا شده، با اجرای پروژه های کوچک مقیاس رضایتمندی را شاهد هستیم. بعضی پروژه های عظیمی که با منابع سنگین در سنوات گذشته ایجاد شده یا با اشکالاتی روبرو بوده و یا اکنون در حال تکمیل است. در بعضی از پروژه ها نیز بخش زیادی از مطالبات پیمانکاران در این دوره در حال پرداخت است.

او در ادامه به تکمیل پروژه شهید نجفی رستگار در طی دو- سه سال اخیر با کوشش مدیریت شهری و اعتبار شورای شهر اشاره نمود و یادآور شد: 13 سال مردم این منطقه درگیر اجرای این پروژه بودند و با برطرف معارضینی که مانع عظیمی بر سر راه اجرای پروژه بود، شاهد بهره برداری آن در چند فاز بودیم.

رئیس کمیسیون حمل ونقل شورای شهر تهران به رویکرد انسان محور شورای پنجم اشاره نمود و یادآور شد: پروژه های کوچک مقیاسی که در سطح محله ها انجام می گردد؛ علیرغم هزینه های کم، رضایتمندی خوبی را به همراه دارد و شورای پنجم نیز از این پروژه های مدیریت شهری حمایت می نماید.

او یادآور شد: بیشترین هم و غم کمیسیون عمران و حمل و نقل کوشش برای تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران است و خوشبختانه با شروع به کار آقای مناف هاشمی شاهد تحولات بسیار خوبی در این حوزه هستیم.

محمد علیخانی با اشاره به اینکه درآمدهای زیاد شهرداری تهران در سنوات گذشته که از ساخت و سازهای خارج از طرح تفصیلی وجود داشت قابل مقایسه با محدودیتهایی که امروز به جهت تورم، تحریم، بیماری کرونا و ... وجود دارد، نیست ولی علیرغم همه این مسایل، خدمات شهرداری یک روز هم تعطیل نبوده و حتی افزایش هم داشته است.

برپایه این گزارش، در ادامه مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز ضمن ابراز خرسندی از افتتاح پروژه های ترافیکی نظیر اصلاح هندسی، جهتهای دوچرخه، استانداردهایی که در شبکه ها، جهتها، عظیمراهها، روشنایی و ... در منطقه 15 به عنوان یکی از مناطق جنوبی تهران اجرا شده گفت: متاسفانه در سالهای گذشته به جهت اتفاقاتی که افتاده خدمات کمتری به بعضی مناطق ارائه شده ولی تمام کوشش ما براین است که عدالت را ایجاد نموده و توجه و کوششمان در حد توان به مناطقی که احتیاج دارند، باشد.

او یادآور شد: در شرایط سخت اعتباری و مالی، رقم قابل توجهی برای تکمیل این پروژه ها صرف شده که از همه دست اندرکاران تشکر می کنم.

مناف هاشمی در ادامه به بعضی موضوعات کلان تهران اشاره نمود و یادآور شد: اکنون توجه تمام حوزه های شهرداری تهران بر اجرای پروژه های کوچک مقیاس محلی است که با نظر شورایاران و مردم شناسایی شده و عزم ما بر این است که این پروژه ها را در دستور کار قرار داده و به ثمر برسانیم. همانطور که امروز شاهد افتتاح 60 پروژه در منطقه 15 هستیم وامیدواریم استمرار داشته باشد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه با اشاره به کارهای خوبی که در مورد مگاپروژه های شهر تهران در حال اجراست اظهار امیدواری کرد: احتیاجهای مناطق جنوبی را در دوربین های ترافیکی، چراغ های چشمک زن و سایر مباحث مربوط به اصلاح هندسی وخط کشی ها در دستور کار قرار گیرد.

او یادآور شد: در بحث دوچرخه نیز معاونت حمل ونقل همیشه به دنبال استاندارد سازی و کار اصولی است و مواردی که امروز در منطقه افتتاح شد، مطابق استاندارد است و این حق مردم است که بتوانند برای احتیاجهای محلی، تفریحات و شادابی خود از دوچرخه استفاده نمایند.

مناف هاشمی در خاتمه اظهار امیدواری کرد بتوانیم برای سال 1400 شاهد برنامه های وسیع تر و افتتاح های بهتری در سطح مناطق به ویژه منطقه 15 باشیم.

برپایه این گزارش، در ابتدای این مراسم محمدی شهردار منطقه ضمن خیر مقدم به حاضرین و تبریک عید سعید مبعث به تشریح پروژه های آماده بهره برداری منطقه پرداخت و گفت: بعد از افتتاح عظیمراه شهید نجفی رستگار که با عنایت ویژه اعضای شورای شهر دوره پنجم و تخصیص اعتبار مناسب برای منطقه در جهت تملک و احداث انجام شد و 13 سال برای شهروندان زحمت داشت، امروز شاهد مسقف شدن خاتمهه خاوران هستیم که شهروندان مدت 7 سال برای آن انتظار کشیده بودند، خوشبختانه این اقدام با تدبیر معاون محترم حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و همکارانشان به ثمر نشست.

او با اشاره به اینکه خاتمهه خاوران دومین خاتمهه عظیم شهر تهران است و روزانه 60 هزار نفر از آن استفاده می نمایند، اضافه نمود: این خاتمهه به مساحت 7500 متر مسقف و نورپردازی شد و رضایتمندی مردم در محل، خود موید اثربخشی پروژه است. چرا که رانندگان و شهروندان در آفتاب تابستان و باد و بوران زمستان و همچنین نا امنی محل که به واسطه تاریکی و تجمع معتادان ایجاد شده بود، با مشکلاتی روبرو بودند و با اقدامات اجرا شده، این موارد کاملا برطرف شده است.

شهردار منطقه با اشاره به اینکه منطقه 115 پروژه توسعه محلی را برای سال 99 تعریف نموده بود که حاصل کار شورای پنجم و مدیریت شهری است و علیرغم هزینه کم، مردم می توانند شاهد اثربخشی بهتر و ملموس تر نتایج آنها در سالهای آینده باشند، یادآور شد: بهره برداری از 7 جهت دوچرخه، خانه دوچرخه ناحیه چهار، 11 اصلاح هندسی، اصلاح دو میدان در محلات هاشم آباد و خاورشهر از جمله پروژه هایی است که امروز در حوزه حمل و نقل و ترافیک تقدیم شهروندان شد.

محمدی خاطر نشان کرد: 11 پروژه عمرانی شامل نهر، جدول و پیاده رو، 5 پاتوق ورزشی، چهار پاتوق محلی و سه زمین چمن مصنوعی در حوزه اجتماعی تحویل شهروندان شد و 9 زمین دیگر نیز تا 15 اردیبهشت افتتاح خواهد شد. در حوزه خدمات شهری نیز در ضلع شمال و جنوب عظیمراه شهید نجفی رستگار با همکاری حوزه خدمات شهری شهرداری تهران توسعه فضای سبز اجرا شده است.

او در ادامه به تدبیر منطقه در خودگردانی پارک ترافیک منطقه از سال 96 و توسعه 250 متر مربعی ساختمان اداری آن از محل صرفه جویی اجرا شده اشاره نمود و اظهار کرد: با توجه به مدهای حمل ونقل عمومی که در محله کیانشهر این منطقه ایجاد شده و امکان سنجی که اجرا شده؛ این محله ظرفیت دارد که اولین محله دوچرخه سوار شهر تهران باشد.

شهردار منطقه در خاتمه به رضایتمندی مردم از اجرای پروژه های کوچک مقیاس که برگرفته از نظر شورایاران و نخبگان محلی است اشاره نمود و اضافه نمود: ما به عنوان منطقه ای که بیشترین پروژه های کوچک مقیاس را در بین مناطق 22 گانه داریم، رضایتمندی را دربین شهروندان منطقه به صورت ملموس شاهد هستیم.

با توجه به اجرای طرح هر محله یک گروه دوچرخه سوار و اجرای آن در محله کیانشهر به عنوان اولین محله تهران، بر اساس قرعه کشی اجرا شده؛ دو دستگاه دوچرخه و 10 کلاه کاسکت به دوچرخه سواران اهدا شد.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6777

به "تحویل 60 پروژه خدماتی و توسعه محلی به شهروندان منطقه 15" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل 60 پروژه خدماتی و توسعه محلی به شهروندان منطقه 15"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید