ترامپ: در انتخابات پیروز می شوم

به گزارش مجله بای بلاگ، رئیس جمهور آمریکا در یک مصاحبه ضمن تایید حملات سایبری سال 2018 واشنگتن به مسکو، به تندی علیه چین موضع گرفت و درباره پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ابراز اطمینان کرد.

ترامپ: در انتخابات پیروز می شوم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با واشنگتن پست، مدعی شد که او بزرگترین پایگاه رای تاریخ آمریکا را در اختیار دارد و همچنین برای اولین بار رسما اذعان کرد که او در سال 2018 مجوز حمله سایبری محرمانه علیه روسیه را صادر کرد.

به ادعای مقام ها و رسانه های آمریکایی، مسکو از طریق ربات های اینترنتی آژانس جستجوی اینترنتی مستقر در سن پترزبورگ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا دخالت کرد و در جریان انتخابات میان دوره سال 2018 آمریکا هم از این ربات ها بهره برد.

دونالد ترامپ در مصاحبه با واشنگتن پست در پاسخ به این سوال که آیا مجوز حمله سایبری به روسیه در سال 2018 را صادر کرده بود، گفت: درست است (من مجوز این حمله را صادر کردم).

اذعان ترامپ به حمله سایبری علیه روسیه

به گفته رئیس جمهور آمریکا، باراک اوباما قبل از انتخابات (ریاست جمهوری 2016) می دانست که روسیه چه کار داشت می کرد یا به او گفته شده بود.... و او هیچ چیزی نگفت و دلیلش اینکه چیزی نگفت این بود که فکر می کرد (هیلاری کلینتون) برنده می شد چرا که او نظرسنجی های ساختگی را نگاه می کرد اما ما دارای یک اکثریت خاموش بودیم که گفتند نه ما ترامپ را دوست داریم.

ترامپ، اوباما و هیلاری کلینتون

ترامپ اعلام کرد که او برخلاف اوباما در سال 2018 به محض دریافت اطلاعات درباره مداخله روسیه در انتخابات 2018 دستور مقابله با آن را صادر کرد و اضافه نمود: ما جلویش را گرفتیم.

حمله سایبری آمریکا علیه روسیه در سال 2018 را روزنامه واشنگتن پست قبلا گزارش داده بود اما ترامپ هرگز تا قبل از این رسما این خبر را تایید نکرده بود.

خبرنگار واشنگتن پست در گزارش خود نوشت: مقام های ارشد ایالات متحده تایید کردند که این حمله رخ داد و یک حمله موثر بود.

ترامپ در ادامه مصاحبه با واشنگتن پست، از تشدید فشارهای خود و دولتش به آلمان برای لغو پروژه انتقال گاز طبیعی نورد استریم 2 از روسیه به آلمان خبر داد.

تشدید فشارهای آمریکا به آلمان درباره نورد استریم 2

رئیس جمهور آمریکا با هشدار درباره وابستگی آلمان به روسیه از منظر تامین منابع انرژی گفت: آلمان دارد میلیاردها دلار به روسیه پرداخت می کند، این در حالی است که فرض بر این است ما (آمریکا) از آلمان در برابر روسیه حفاظت کنیم. خوب این دیگر چه جورش است؟

وی در این مصاحبه از کارنامه اقداماتش برای مقابله با روسیه به ویژه در ناتو تمجید کرد و گفت: من 140 میلیارد دلار از کشورهای عضو ناتو جمع آوری کردم و قرار است این مبلغ تا 400 میلیارد دلار (طی سه سال) افزایش خواهد یافت. خوب می دانید هدف ناتو چیست؟ (هدف ناتو) روسیه است.

رئیس جمهور آمریکا اضافه نمود: من خواهان خارج شدن (از ناتو) نیستم اما خواهان این هستم که (کشورهای عضو) به طور عادلانه سهمشان را بپردازند.

ترامپ: خواهان خارج کردن آمریکا از ناتو نیستم

خبرنگار واشنگتن پست با اشاره به گزارش ادعایی و جنجالی نیویورک تایمز درباره ارائه پیشنهاد پاداش مالی روسیه به طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان، از ترامپ سوال کرد: آیا مسکو نباید مجازات شود؟

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به این سوال گفت: به نظر من، آخرین چیزی که روسیه می خواهد درگیر شود، درگیر شدن در افغانستان است. اوکی؟ آخرین چیزی که می خواهند این است. آنها مدت طولانی آنجا بودند. اتحاد (جماهیر) شوروی به خاطر افغانستان تبدیل به روسیه (کنونی) شد چرا که آنها در افغانستان به طرز بدی مغلوب شدند.

وی با تاکید بر آغاز فرایند خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان توضیح داد: ما تقریبا (از افغانستان) خارج شده ایم.

ترامپ با لحنی تمسخرآمیز و طعنه آمیز اعلام کرد، اگر روسیه خواهان بازگشت به افغانستان است، از حضورتان لذت ببرید.

تکرار دوباره وعده خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان و سوریه

وی در پاسخ به مصاحبه کننده واشنگتن پست درباره چرایی مواضعش درباره خروج کاملش از سوریه و افغانستان گفت: من مطمئنا یک فرد معتقد به جهانی سازی نیستم و به نظرم هیچ چیز غلطی در گفتن این موضوع وجود ندارد. به نظر من هواداران جهانی شدن در حال حاضر هوادارانی ندارند چرا که آنها هر جا بودند، همه ما بازنده بوده ایم.

رئیس جمهور آمریکا که در هفته های اخیر مواضع تندی علیه چین اتخاذ کرده است، در این مصاحبه باز هم علیه چین حرف زد و درباره ویروس کرونا به پکن اتهام زنی کرد.

به ادعای ترامپ، چین در قیاس با روسیه دست به حملات سایبری بیشتری علیه آمریکا زده اما در آمریکا به این موضوع توجه کمتری شده است چرا که دموکرات ها و حامیان مالی شان و صادقانه بگویم، دیگر افراد، دارند پول زیادی از چین در می آورند البته موقعی که من سر کار آمدم و تا قبل اینکه سر و کله این آنفلوانزای چینی پیدایش شود، ما به طرز بدی آنها را مغلوب کرده بودیم ، فوق العاده بود. به همین خاطر برخی افراد سوال می کنند آیا شما فکر می کنید این صرفا یک اتفاق بوده؟ آیا این یک بی کفایتی محض (چین) بوده یا اتفاق افتاده؟ البته آنها (چینی ها) اجازه دادند (کرونا) از کشورشان فرار کند و این کاری است که آنها کردند و با این کار یک تغییر بزرگ از بسیاری جهات شامل تغییر در حوزه سیاسی ایجاد کرد.

لفاظی تند همزمان ترامپ علیه چین و دموکرات ها

ترامپ از مواضع نانسی پلوسی رهبر مجلس کنندگان آمریکا و همچنین چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات سناتورهای مجلس سنای این کشور در قبال مواضع دولت کنونی امریکا در قبال چین به شدت انتقاد کرد.

رئیس جمهور آمریکا گفت: اگر من به یک توافق خارق العاده مثلا یک توافق تجاری با چین برسم ، شومر و پلوسی خواهند گفت که این یک توافق وحشتناک است. آنها حتی به توافق نگاه هم نخواهند کرد. اگر من بگویم که شما متوجه نیستید، چین دارد به ما همه چیز می دهد آنها خواهند گفت این یک توافق وحشتناک است و هر چیزی که شما انجام دهید، وحشتناک است.

به گفته او، مخالفت اتوماتیک سران دموکرات با ترامپ خط مشی و سیاست استاندارد (دموکرات ها) است اما این برای کشور خیلی بد است.

خبرنگار واشنگتن پست در ادامه این مصاحبه از ترامپ درباره انتخابات سوم نوامبر 2020 (13 آبان 1399) سوالاتی اعلام کرد و نظر او را درباره تغییر رویه دموکرات ها در صورت پیروزی ترامپ در این انتخابات جویا شد.

ترامپ گفت: تنها راهی که وجود دارد این است که ما باید به پیروز شدن ادامه دهیم. اوضاع داشت تغییر می کرد تا اینکه ویروس چینی به ما حمله کرد. اوضاع داشت تغیری می کرد. آنها (دموکرات ها) داشتند (با مواضع دولت ترامپ) همراهی می کردند که این اتفاق (شیوع کرونا) افتاد و این مسائل را عوض کرد و حالا آنها فکر می کنند که شانس (پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر) دارند.

ترامپ: در انتخابات پیروز می شوم چون بزرگترین پایگاه رای تاریخ را دارم

رئیس جمهور آمریکا درباره پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور ابراز اطمینان کرد و در توضیح چرایی اطمینانش ادعا کرد که او بزرگ ترین پایگاه رای در تاریخ سیاست (در آمریکا) را در اختیار دارد.

موتورسواران حامی ترامپ

وی اضافه نمود: آیا شما قایق ها در فلوریدا و سراسر کشور را دیده اید؟ هزاران قایق هر هفته هستند. آنها هزاران قایق و دوچرخه دارند. شما موتورسواران حامی ترامپ را دیده اید؟ هفته قبل آنها یک صف طولانی چندین مایلی داشتند و آنها پرچمها و همه چیز همراهشان بود. من این کشور را دوست دارم و به رغم همه کارهایی که باید بکنم، احساس می کنم که باید کار درست را انجام دهم.

تمجید ترامپ از هواداران قایق و موتور سوارش در حالی مطرح شده که نتایج نظرسنجی اخیر در آمریکا نشان می دهد، جو بایدن رقیب دموکرات او در انتخابات با اختلاف 4 درصدی از ترامپ پیش است (جزئیات بیشتر).

م

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3220

به "ترامپ: در انتخابات پیروز می شوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: در انتخابات پیروز می شوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید