حرف روحانی، بهانه اصلاح طلبان برای جدا کردن خرج خود از دولت

به گزارش وبلاگ خرید، مدعیان اصلاح طلبی، با رندی در حال شانه خالی کردن از مسئولیت سوء عملکرد دولت هستند و حال آن که بار ها دولت روحانی را رحم اجاره ای خود خوانده اند.

حرف روحانی، بهانه اصلاح طلبان برای جدا کردن خرج خود از دولت

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ خرید، در این زمینه سایت عصر ایران به قلم یکی از نویسندگان نشریات زنجیره ای، از روحانی تشکر کرد که بار را از دوش اصلاح طلبان برداشته است.

عصر ایران با اشاره به سخنان اخیر روحانی مبنی بر وجود سلایق موسوم به اصلاح طلب و اعتدال گرا می نویسد: با این که روحانی اصلاح طلب نبود و نیست، اصلاح طلبان از او حمایت کردند. به چند دلیل: اول به خاطر این که در سیاست گاه می توان در رقابت با دیگری ائتلاف کرد. ضمن این که در سال 92 رأی به روحانی نه رأی به شخص که رأی به گفتمان مذاکره در پرونده هسته ای بود.

در سال 96 نیز حمایت از روحانی برای آن بود که به عقب برنگردیم.

در دولت دوم، اما روحانی به دلایل خارج از این بحث از اصلاح طلبان فاصله گرفت و این موضوع به اضافۀ خروج ترامپ از برجام نیز به موقعیت او چه در حکومت و چه در میان مردم آسیب وارد ساخت.

اصلاح طلبان، از مقطعی به بعد احساس کردند آشِ نخورده و دهان سوخته شده اند. در دولت عملا موقعیت و نفوذ ندارند و رییس جمهوری حتی نمی تواند ممنوعیت تصویر سَلَف حامی خود را بردارد، اما آن ها باید پاسخ گوی عملکرد دولت باشند. اگر خرج خود را جدا می کردند ممکن بود متهم شوند رفیق نیمه راه و شریک خوشی هایند نه همراه روزگار ناخوشی. خاصه این که در آغاز گفته بودند اعتدال گرایی یک گفتمان نیست بلکه یک روش است.

عصر ایران می افزاید: روحانی در نطق اخیر از سه جریان و نه دو جریان صحبت می کند و این بار اصلاح طلبان انتقاد و اعتراضی ندارند. چون همین را می خواستند! این که خرج شان از دولت جدا شود و حالا خود رئیس جمهوری این کار را کرده و سه جریان اصلی را چنین برشمرده و تفکیک کرده است؛ اصول گرا، اصلاح طلب و اعتدال گرا.

آقای روحانی با تفکیک خودش (اعتدال گرایان) از اصلاح طلبان به آنان خدمت بزرگی کرده تا اعوجاجات و ضعف های دولت به حساب اصلاح طلبان گذاشته نشود و این بار اتفاقا در عمل استقبال شده است. چون مسئولیت عملکرد دولت اعتدال گرا را از دوش اصلاح طلبانی که نقش چندانی در کابینه ندارند، ادعای سایت عصر ایران در حالی است که معاون اول رئیس جمهور و برخی وزرا و انبوهی از معاونان وزیر و مدیرکل، از طیف اصلاح طلبان محسوب می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 662

به "حرف روحانی، بهانه اصلاح طلبان برای جدا کردن خرج خود از دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرف روحانی، بهانه اصلاح طلبان برای جدا کردن خرج خود از دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید