خبرنگاران آمریکا؛ از 100 روز اعتراض و خشونت تا 59 روز مانده به انتخابات

به گزارش وبلاگ خرید، تهران- خبرنگاران- در حالی که 59 روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی است، ادامه اعتراض های ضدنژادپرستی با وجود گذشت بیش از یکصد روز از کشته شدن جورج فلوید توسط پلیس آمریکا، سوء مدیریت در مهار کرونا و اخراج های سریالی کارکنان کاخ سفید، انشقاق بین ترامپ و رای دهندگان نظامی این کشور، آشفته بازاری در واشنگتن به راه انداخته که با شعارهای نظم و قانون مستاجر کاخ سفید در تضادی آشکار است و این موضوع کار وی را در این انتخابات بسیار سخت تر می نماید.

خبرنگاران آمریکا؛ از 100 روز اعتراض و خشونت تا 59 روز مانده به انتخابات

به گزارش خبرنگاران، نشریه اسپانیایی اِل موندو نوشت: قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی که در 28 ماه می (خردادماه) به طرز بی رحمانه ای در زیر زانوی پلیس مینیاپولیس بر اثر خفگی به قتل رسید فضای پرتنشی در این کشور ایجاد کرد که صحنه های خشونت آمیز و کشتارهای ناشی از آن همچنان ادامه دارد.

با گذشت یکصد روز از مرگ جورج فلوید، دولت آمریکا در بحبوحه خیزش روزافزون کرونا و همچنین درگیری های انتخاباتی از این موضوع که موجب بزرگترین موج اعتراضات ضدنژادپرستی در 52 سال اخیر شده، غفلت نموده است.

طی این یکصد روز، شکایت های روزافزون علیه رفتارهای خشونت آمیز و وحشیانه پلیس آمریکا، نه تنها از سوی جامعه سیاه پوستان بلکه توسط گروه بزرگتری از طرفداران جنبش موضوع زندگی سیاهان به مجامع قانونی ارائه شده است.

در نتیجه این اعتراضات، با به راه افتادن فضای پرتنش سیاسی در کشور که منجر به ضرب و جرح، بازداشت و مرگ صدها نفر از طیف های گوناگون شده است، غفلت ترامپ از این موضوع که با شعارهای انتخاباتی او یعنی قانون و نظم به عنوان محور مبارزات انتخاباتی اش در تضاد آشکار است، کار وی را سخت تر می نماید.

در چنین شرایطی کاملا هریس به عنوان معاون ریاست جمهوری مفروض جو بایدن رقیب انتخاباتی ترامپ، به روشنی از پیگیری این قتل ها حمایت نموده است.

جزئیات این قتل ها طبق روزنامه آمریکایی المپیان، در وهله اول سهولت کشیدن ماشه از سوی پلیس آمریکا را نمایان می سازد. به ویژه در خصوص کشته شدن مایکل فورست رینول، عضو جنبش آنتیفا (جناح چپِ ضد فاشیستی آمریکا) و مظنون تیرندازی پورتلند، که از سوی نیروهای پلیس بنابه نظر شاهدان عینی با شلیک 40 تا 50 گلوله به قتل رسید. از آنجا که بنابر اعلام منابع رسمی، مقتول زمانی برای استفاده از اسلحه خود نداشت بنابراین تمام گلوله ها از سوی مأموران پلیس شلیک شده بود.

تمام این اتفاقات در پورتلند در حال روی دادن است؛ شهری مشهور به دلیل مرکزیت کفش های ورزشی نایک، که به علت موقعیت جغرافیایی اش نقطه تلاقی ایدئولوژهای مخالف و دشمنان سیاسی می باشد که ترکیب این گروه ها، در واقع ترکیب انفجاری است.

پورتلند در ماه های اخیر تقریباً هر شب شاهد تظاهرات گسترده حامیان حقوق سیاه پوستان بوده است. با این وجود ترامپ تهدید کرد در صورتی که مقامات محلی نتوانند به این اعتراضات انتها دهند، بار دیگر مأموران فدرال را به خیابان های این شهر گسیل خواهد نمود.

ترامپ علاوه بر دو بحران عمده همه گیری کرونا و اعتراض های سراسری عدالتخواهی اکنون با دردسر تازه انشقاق بین وی و رای دهندگان نظامی آمریکا روبرو است.

این در حالی است که طبق نظرسنجی ها، بایدن نامزد بهتری تقریبا در همه زمینه های دیگر از مبارزه با ویروس کرونا گرفته تا سیاستگزاری، نظم و قانون، مسائل نژادی و رویکرد آمریکا نسبت به چین قلمداد می گردد.

با توجه به عقب بودن ترامپ در نظرسنجی ها از جو بایدن رقیب دموکرات خود، حال در مدت زمان 59 روزه تا زمان برگزاری انتخابات، رسانه های آمریکایی نیز برای ریزش هرچه بیشتر رای دهندگان و طرفداران ترامپ، علیه وی وارد عمل شده اند.

انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا خواهد بود که قرار است در 3 نوامبر 2020 (سیزدهم آبان 1399) برگزار گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4075

به "خبرنگاران آمریکا؛ از 100 روز اعتراض و خشونت تا 59 روز مانده به انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمریکا؛ از 100 روز اعتراض و خشونت تا 59 روز مانده به انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید