خبرنگاران ترامپ پای اوباما را به کووید-19 کشاند

به گزارش وبلاگ خرید، نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری آمریکا که تحت فشار شدید کووید-19، رقابت انتخاباتی سختی را در پیش رو دارد، مدعی شد باراک اوباما رئیس جمهوری سابق به آزمایشگاه ووهان یاری اقتصادی داشته است.

خبرنگاران ترامپ پای اوباما را به کووید-19 کشاند

دونالد ترامپ که خود را در برابر تصمیم فرمانداران برای بازگشایی اقتصاد این کشور بازنده می بیند، عصر آدینه در نشست خبری روزانه خود درباره گسترش کووید-19 در آمریکا، با حمایت از اندک طرفدارانش که به خیابان ها آمدند و خواهان رفع شدن قرنطینه بودند، اضافه کرد: آنها در نظر من افراد بسیار مسئولیت پذیری هستند.

وی درباره پیغام توئیتری که صبح امروز برای ترغیب این معترضان در میشیگان، ویرجینیا و مینه سوتا منتشر نموده بود، هم گفت: من احساس راحتی بسیاری دارم.

رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد آنچه در مینه سوتا انجام می گردد، متمم دوم قانون اساسی آمریکا را تضعیف می نماید.

مرگ ومیر در چین و آزمایشگاهی بودن کرونای جدید

خبرنگاری پرسید چین می گوید تعداد کشته های ناشی از ویروس کرونا در ووهان، 50 درصد بیشتر است و به حدود چهار هزار نفر رسیده است. آیا از نظر شما این عدد معتبر است؟

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ گفت من هر شب به رسانه ها گوش می دهم که ما بیشترین مرگ ومیر را در دنیا نداریم. بیشترین تعداد باید در چین باشد. آن کشوری پرجمعیت است و در معرض این خطر فوق العاده قرار گرفته است. آنها باید بیشترین کشته ها را داشته باشند.

ترامپ اضافه کرد: امروز دیدم که آنها اعلام کردند به طور اساسی تعداد آنها تنها در ووهان افزایش یافته است. آنها درباره خارج از ووهان صحبت نمی نمایند.

خبرنگاری پرسید بعضی از متحدان شما خواهان کاهش ظرفیت چین در مسابقات المپیک 2022 شده اند، آیا مورد توجه شما هم هست؟

رئیس جمهوری آمریکا پاسخ داد: من به تازگی توافقی با چین منعقد کردم که آنها می خواهند 250 میلیارد دلار از محصولات را خریداری نمایند. می خواهم ببینم چه پیش خواهد آمد و آنها چگونه توافق را به طور کامل اجرا می نمایند. ما بحث زیادی با آنها در پیش داریم.

ترامپ که به طور معین نمی خواست وارد این موضوع گردد، اظهار کرد: من شادمان نیستم، در این زمینه با آنها صحبت کردم که می توانست بسیار پیشتر متوقف گردد. آنها این را می دانند و ما نمی توانیم و منصفانه هم نیست که سلامت دنیا دچار آن گردد. امیدوارم آنها موضع متفاوتی اتخاذ نمایند. آنها گزارش نمی دهند که در داخل چین چه پیش آمده است. نه! من در قبال چین شادمان نیستم.

خبرنگار دیگری پرسید جامعه اطلاعاتی آمریکا می گویند ویروس کرونا ظاهرا از آزمایشگاه ووهان آمده است. همچنین گزارشی وجود دارد که موسسه ملی سلامت (ان آی اچ) در دوره باراک اوباما به این آزمایشگاه حدود 3.7 میلیارد دلار یاری پرداخت نموده است. چرا آمریکا باید به چین یاری اعطا کند؟

انداختن توپ کرونا به زمین اوباما

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ گفت دولت اوباما مبلغ 3.7 میلیون دلار یاری اقتصادی به آنها داده است و ما دستور داده ایم آنالیز نمایند آیا هیچ یاری اقتصادی به آن منطقه می رود؟ ما حدود یک ساعت قبل و همچنین در صبح با دقت به این مساله نگاه کردیم. آن یاری اقتصادی مدت ها قبل اعطا شد. به آنها مقدار قابل توجهی پول داده شد.

ترامپ برای اینکه باراک اوباما و حزب دموکرات ها را تخریب کند، از خبرنگار پرسید شنیده اید این یاری ها در چه سالی بوده است؟ که پاسخ داد: 2015

وی با قیافه ای حق به جانب اظهار کرد پس معلوم است چه کسی رئیس جمهوری بوده است.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ایرنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1786

به "خبرنگاران ترامپ پای اوباما را به کووید-19 کشاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترامپ پای اوباما را به کووید-19 کشاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید