خبرنگاران چهار نفر در سد زاینده رود غرق شدند

به گزارش مجله بای بلاگ، اصفهان- خبرنگاران - مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از غرق شدن و جان باختن چهار نفر در عصر سه شنبه در سد زاینده رود در غرب اصفهان اطلاع داد و گفت: این چهار نفر از اتباع افغانستان بودند.

خبرنگاران چهار نفر در سد زاینده رود غرق شدند

منصور شیشه فروش روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهارداشت: این چهار نفر شامل سه زن و یک مرد بودند که به محل سد زاینده رود رفته بودند و ابتدا یکی از آنها وارد آب و دچار غرق شدگی شد و سپس سایر افراد یکی یکی برای نجات دیگران داخل آب رفتند و غرق شدند.

وی با بیان اینکه سن این افراد بین 20 تا 50 سال است، اضافه نمود: جنازه این چهار نفر پیدا شده و از آب بیرون آورده شده است.

شیشه فروش با تاکید بر اینکه شنا و آب تنی در منابع آبی یعنی رودخانه ها، سدهای مخزنی و استخرهای ذخیره آب و کشاورزی مطلقا ممنوع است، گفت: هفته گذشته نیز یک نفر در سد حنا در شهرستان سمیرم غرق شد و حادثه امروز، چهارمین مورد غرق شدگی در سدهای استان اصفهان است.

وی با اشاره به اینکه سدهای مخزنی محل ایمنی برای شنا کردن نیست، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون 21 نفر در منابع آبی استان اصفهان بر اثر غرق شدگی، جان خود را از دست دادند.

شیشه فروش همچنین از اطفای حریق در حدود هفت هزار و 500 متر مربع از مراتع منطقه حنا در شهرستان سمیرم در عصر امروز سه شنبه اطلاع داد و دلیل آن را خطای انسان خواند.

از ابتدای فروردین تا کنون که سه ماه از سال 99 می گذرد 31 مورد حادثه غرق شدگی در استان اصفهان گزارش شده است که 21 نفر بر اثر آن جان خود را از دست دادند.

سال گذشته بر اساس آمار پزشکی قانونی اصفهان، 93 نفر (شامل 80 مرد و 13 زن) بر اثر غرق شدگی در این استان جان خود را از دست دادند که نسبت به سال 97 حدود 78 درصد افزایش یافت.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: ایرنا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2689

به "خبرنگاران چهار نفر در سد زاینده رود غرق شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چهار نفر در سد زاینده رود غرق شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید