ساخت برگ مصنوعی توسط محققان آمریکایی

به گزارش مجله بای بلاگ، پژوهشگران دانشگاه رایس پیروز به تولید برگ مصنوعی شده اند که با استفاده از انرژی خورشیدی می تواند آب را تجزیه کرده و از هیدروژن آن برای تولید سوخت استفاده کند.

ساخت برگ مصنوعی توسط محققان آمریکایی

این سیستم مانند دیگر برگ های مصنوعی است اما به گفته پژوهشگران بسیار ارزان قیمت و کارآمدتر. در ادامه این مقاله از خبرنگاران درباره این پژوهش و برگ مصنوعی جدید بخوانید.

این سیستم از سلول های خورشیدی پروسکایت تشکیل شده است که به الکترودهایی از نوع کاتالیزورهایی که آب را الکترولیز می کنند، متصل شده اند. زمانی که خورشید به سطح سلول های خورشیدی می تابد، انرژی لازم برای کاتالیزور فراهم شده و کاتالیزور آغاز به تجزیه آب و تقسیم آن به مولکول های اکسیژن و هیدروژن می کند.

بهره وری استفاده از نور خورشید و تجزیه آب در این سیستم 6.7 درصد است که برای چنین سیستم هایی نسبتا زیاد است. پژوهشگران می گویند اثربخشی این سیستم به دلیل طراحی فوق العاده آن می باشد زیرا سلول های خورشیدی و الکترودها همگی در یک قطعه جای گرفته اند. بطوری که سلول های خورشیدی در داخل یک پوسته پلیمری قرار دارند که اجازه تماس آب با سطح سلول های خورشیدی داده نمی شود؛ اما نور خورشید از این پوسته عبور می کند. الکترودها نیز در تماس با آب قرارگرفته اند و می توانند آب را تجزیه کنند.

برای استفاده از این برگ مصنوعی کافی است تا آن را درون آب و در مقابل نور خورشید قرار دهید تا فعالیت آن آغاز شود و آغاز به تولید هیدروژن کنید.

نویسنده اصلی این مقاله، Jun Lou می گوید: می توان ماژولی را به سیستم اضافه نمود تا هنگامی که نور خورشید وجود ندارد، بتوان از سوخت های شیمیایی استفاده کرد و برق مورد احتیاج برای فعالیت سیستم را تأمین کرد.

طراحان این برگ مصنوعی می گویند که سلول های خورشیدی پروسکایت به نحوی طراحی شده اند که به قطعات گران قیمت مانند پلاتین احتیاج ندارند. در عوض از مواد ارزان قیمتی همچون کربن در ساخت آن استفاده می شود که می تواند هزینه تولید این ابزار را کاهش داده و تولید پایدارتری را برای آن پیش بینی کرد. در کنار تولید هیدروژن، از برگ های مصنوعی می توان برای تولید برق، داروها، کودها، گاز های سنتز و دیگر ترکیبات مفید شیمیایی استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: تا امروز فناوری چاپگر سه بعدی برای ساخت ابزار و تجهیزات مختلف استفاده شده است. محققان با این فناوری خانه ای ارزان ساخته اند که سازگار با محیط زیست است. درباره ساخت خانه ارزان با چاپگر سه بعدی بخوانید.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: پیام دلتا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4489

به "ساخت برگ مصنوعی توسط محققان آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت برگ مصنوعی توسط محققان آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید