ظریف: آمریکا و اروپا علت کاهش تعهدات هسته ای ایران را رفع نمایند

به گزارش وبلاگ خرید، وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه خروج آمریکا از برجام و کوتاهی طرف های اروپایی در انجام تعهداتشان علت واکنش ایران در قالب کاهش تعهدات هسته ای خود بوده است، از طرف های غربی خواست که به جای انتقاد از کاهش تعهدات ایران، علت آن را رفع نمایند.

ظریف: آمریکا و اروپا علت کاهش تعهدات هسته ای ایران را رفع نمایند

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا لحظه آخری از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی توئیتری تأکید کرد که آمریکا و اروپا به جای اینکه از ایران بخواهند تدابیر جبرانی خود ذیل بند 36 برجام را متوقف کند، باید علت اقدامات ایران را رفع نمایند.

ظریف در توئیتر نوشت: آمریکا پذیرفت که تنها پس از آنکه این کشور برجام را ترک کرد، ایران چند گام از برجام دور شد درحالیکه پیش از آن ایران محدودیتهای توافق را رعایت میکرد.

وی ادامه داد: آن رفتار آمریکا - که علت [تصمیم ایران] بود - هنوز تغییر نکرده است. تروییکای اروپایی هم مقصر است؛ سه سال است که تجارتی با ایران انجام نداده است

وزیر امور خارجه کشورمان در خاتمه اعلام نمود: آمریکا، تروییکای اروپایی باید علت را رفع نمایند، نه آنکه از ایران بخواهند تدابیر جبرانی بند 36 را متوقف کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6357

به "ظریف: آمریکا و اروپا علت کاهش تعهدات هسته ای ایران را رفع نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: آمریکا و اروپا علت کاهش تعهدات هسته ای ایران را رفع نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید