فناوری نانو به یاری تاجران الماس می آید

به گزارش وبلاگ خرید، به تازگی از فناوری نانو برای ایجاد شناسه داخل الماس استفاده شده است که امکان جعل آن را به حداقل می رساند.

فناوری نانو به یاری تاجران الماس می آید

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، تایید اصالت الماس موضوعی مهم در تجارت الماس است. به تازگی از فناوری نانو برای ایجاد شناسه داخل الماس استفاده شده است که امکان جعل آن را به حداقل می رساند. این فناوری می تواند به ایجاد اعتماد بیشتر به صنعت الماس یاری کند.

دیامتک امیدوار است که بتواند از فناوری حکاکی لیزر برای افزایش جذابیت صنعت الماس استفاده کند. برونو اسکارسلی، تهیه نماینده الماس های رنگی در نیویورک معتقد است که در حال حاضر برای افراد فعال در صنعت الماس رهگیری الماس ها کار دشواری است. وی به دنبال روشی است که بتواند اعتماد به محصولات را ارتقاء دهد.

طی دو سال گذشته، شرکت او، اسکارسلی دیاموندز، محصولی تهیه نموده که در آن از فناوری نانو برای ایجاد شماره داخل الماس استفاده می گردد، در این روش نشانگر مورد نظر داخل الماس ایجاد می گردد در حالی که در روش های دیگر، نشانگر های اصالت روی الماس بوجود می آید؛ در نتیجه دستکاری آن ساده تر است.

به اعتقاد اسکارسلی این فناوری به گونه ای است که می توان نشانگر را در جای امنی ایجاد کرد بدون این که وزن الماس دستخوش تغییری گردد یا ظاهر و شفافیت آن دچار مسئله ای گردد. از این رو، برچسب هایی که داخل الماس ایجاد می گردد دائمی بوده و نمی توان آن را دستکاری نمود.

این فناوری پتانسیل های زیادی دارد و می توان از آن در حوزه های مختلف استفاده کرد. یکی از این کاربردها، امکان قرار دادن اطلاعات داخل الماس است به طوری که ردیابی اطلاعات از نظر مشخصات الماس، درجه بندی و استحکام سنگ به سادگی قابل انجام است.

خرده فروش ها می توانند با استفاده از تلفن های هوشمند برچسب موجود داخل جواهر را اسکن نموده و به این اطلاعات دسترسی پیدا نمایند.

یکی از مزایای این فناوری آن است که می تواند نقدینگی بیشتری را به سوی صنعت الماس روانه کند چرا که اعتماد بازار و بانک ها به صنعت الماس خدشه پیدا نموده که با این فناوری می توان اعتماد این بخش را جلب نمود و در نهایت منابع سرمایه ای بیشتری به سوی بازار الماس جذب کرد.

به گفته اسکارسلی، ماندگاری برچسب نانویی موجب می گردد که اثبات مالکیت امکان پذیر گردد، چیزی که این صنعت پیش از این فاقد آن بود. در حال حاضر، الماس عنوان ندارد و چیزی فراتر از یک فاکتور به شما داده نمی گردد. اما این فناوری امکان درج یک گواهی و شناسه را در الماس ایجاد می نماید که می تواند تملک آن را تایید کند.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 251

به "فناوری نانو به یاری تاجران الماس می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری نانو به یاری تاجران الماس می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید