ماهواره پارس 1 در راه تحویل به سازمان فضایی

به گزارش وبلاگ خرید، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اتمام تست های نهایی ماهواره پارس 1 برای تحویل به سازمان فضایی ایران اطلاع داد.

ماهواره پارس 1 در راه تحویل به سازمان فضایی

مرتضی براری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره مهم ترین اقدامات حوزه فضایی کشور در یک سال اخیر، اضافه نمود: از شروع برنامه 10 ساله دوم فضایی، توسعه متوازن ارکان حوزه فضایی را در دستور کار قرار دادیم و در هر دو حوزه بالادست و پایین دست برنامه هایی را به صورت کوتاه مدت و بلند مدت تدوین کردیم.

معاون وزیر ارتباطات اضافه نمود: برای تحقق تمام برنامه ریزی های اجرا شده، کارگروه های مختلف تشکیل شد. خوشبختانه با کوشش در حوزه فضایی و علیرغم شیوع ویروس کوید 19، با رعایت پروتکل های بهداشتی، تمام برنامه ها مطابق با جدول برنامه زمان بندی در حال پیشرفت است.

رئیس سازمان فضایی کشور اعلام نمود: در حوزه پایین دست و حوزه خدمات فناوری فضایی پس از شکل گیری استارت آپ ها هم اکنون شاهد به بلوغ رسیدن شان هستیم. با برگزاری رویدادهای مختلف توانمندسازی توسط سازمان فضایی، این استارت آپ ها علاوه توسعه دانش فنی خود توانسته اند بازارهای مورد هدف خود را نیز شناسایی و برای ورود به آن ها اقدام نمایند.

وی گفت: در حوزه بالادست و توسعه فناوری نیز پروژه های ماهواره ای با سرعت در حال پیشرفت است و گام به گام در حال تحقق اهداف سند چشم انداز هستیم. به تازگی نیز تست های ماهواره پارس 1 به انتها رسید و به زودی نیز تحویل سازمان فضایی خواهد شد. دیگر پروژه ها نیز مطابق با برنامه و بدون هیچ تاخیر زمانی در حال پیشرفت است.

برنامه های پیش روی سازمان فضایی کشور

براری گفت: یکی از راهبردهای جدید که آن را در دستور کار قرار داده ایم تسهیل گری برای ورود و سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه فضایی است. بسیار امیدوارنماینده است که شرکت ها و نهادهای توانمند برای ورود به این عرصه در حوزه زیرساخت ها و اپراتوری اعلام آمادگی نموده اند و فرآیندهای نهایی خود را طی می نمایند.

وی توضیح داد: این راستای که شروع شده بدون هیچ توقفی تا به نتیجه رسیدن اهداف آن پیگیری خواهد شد تا کشور از ثمرات آن بهره مند گردد. در حوزه خدمات نیز همچون گذشته با سیاست ها و راهبردهایی که تدوین شده است به دنبال رونق بازار این کسب و کارها هستیم. در پی فعالیت ها و برنامه های ترویجی که سال گذشته برگزار کردیم، احساس احتیاج به خدمات کسب و کارهای این حوزه در بخش های مختلف مدیریتی کشور نیز ایجاد شده است.

او درباره آخرین شرایط موتور فضایی آرش گفت: موتور آرش نیز که توسط پژوهشگاه فضایی ایران طراحی و ساخته شده در حال طی کردن تست های نهایی خود است.

استارت های فضایی، دانش بنیان شدند

مرتضی براری معتقد است استارت آپ های حوزه فضایی در حال رسیدن به بلوغ دانشی هستند. وی با بیان این مطلب اعلام نمود: در ایام کرونا الگوریتم پایش آتش سوزی استارت آپ تیزنگر مورد تایید آژانس فضایی اروپا نهاده شد و هم اکنون توسط این آژانس و با نام ایرانی در حال بهره برداری است. دیگر استارت آپ ها نیز با توسعه دانشی که داشته اند در حال جذب بازارهای خود هستند. این راستا، نویدبخش آینده ای درخشان برای آن ها خواهد بود. همچنین آنها نیز پیروز به کسب مجوز دانش بنیانی شدند و اکنون راستا خود را با جدیت بیشتر طی می نمایند.،ایرنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4523

به "ماهواره پارس 1 در راه تحویل به سازمان فضایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهواره پارس 1 در راه تحویل به سازمان فضایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید