مزایای فوق العاده خوابیدن با چشم بند

به گزارش مجله بای بلاگ، محققان معتقدند: اگر می خواهید روز بعد از نظر ذهنی آماده تر باشید، بهتر است هنگام خواب از چشم بند بهره ببرید.

مزایای فوق العاده خوابیدن با چشم بند

بر اساس مطالعه ای که روی 122 شرکت کننده در دو آزمایش انجام شد، مسدود کردن نور محیط در هنگام خواب می تواند هوشیاری و حافظه را در روز بعد بهبود بخشد. محققان مطالعه از مؤسساتی در بریتانیا، ایتالیا و ایالات متحده می گویند که این یافته ها شواهد دیگری از ارتباط بین نور و خواب است و کنترل نور می تواند به مدیریت خواب یاری کند.

محققان در مقاله خود می نویسند: نور محیط می تواند بر ساختار و زمان خواب تاثیر بگذارد. ما آنالیز کردیم که چگونه استفاده از ماسک چشم برای جلوگیری از نور در طول خواب شبانه بر حافظه و هوشیاری تاثیر می گذارد، تغییراتی که می تواند برای کارهای روزمره مانند مطالعه یا رانندگی مفید باشد.

محققان توضیح می دهند: آزمایش ها نشان داد که شرکت کنندگان در یک تکلیف که توانایی یادآوری رویدادها و تجربیات را پس از پوشاندن چشمانشان هنگام خواب مقدار گیری می کند، بهتر عمل کردند. آنها بعلاوه در آزمایشی که زمان واکنش را مقدار گیری می کرد نیز بهتر عمل کردند.

سپس دستگاه هایی برای مقدار گیری شدت نور در هنگام بیداری و یک هد بند برای مقدار گیری فعالیت مغز در هنگام خواب در نظر گرفته شد. برای عادت کردن به شرایط، شرکت کنندگان یک شب با چشم بند سالم و شب دوم با چشم بند سوراخ می خوابیدند.

بعلاوه، یک آزمایش دیگر نشان داد: پوشیدن چشم بند به یادگیری اطلاعات نو و ایجاد خاطرات تازه یاری می نماید. علاوه بر این، داده های ارائه شده به وسیله هدبند نشان می دهد که بین استفاده از چشم بند و زمان خواب آهسته تر که در افزایش حافظه مهم است، ارتباط وجود دارد.

محققان می گویند: مزایای تقویت حافظه با زمان سپری شده در خواب با امواج آهسته هنگام استفاده از چشم بند پیش بینی شد. این موضوع نشان می دهد که استفاده از چشم بند در طول خواب یک رفتار موثر، مالی و غیرتهاجمی است که می تواند به عملکرد شناختی یاری نموده و منجر به تأثیرات قابل مقدار گیری بر زندگی روزمره گردد.

مطالعات قبلی نشان داده است که خواب چقدر برای سلامتی کلی انسان اهمیت دارد. این امر می تواند به ما یاری کند تا سالم مانده، بر پردازش عاطفی در مغز تأثیر گذارده و حتی بر الگوهای اجتماعی تأثیر مثبت بگذارد.

نتایج این مطالعه نشان می دهد که چشم بند به خوبی می تواند مزایای خواب را افزایش دهد. با توجه به اینکه بسیاری از کارهای روزانه ما احتیاج به هوشیاری و عملکرد حافظه بالاتری دارند، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که از این وسیله هنگام خواب بهره ببرید. توضیح کامل این مطالعات در مجله Sleep منتشر شده است.

منبع:سیناپرس

منبع: فرادید
انتشار: 11 اسفند 1401 بروزرسانی: 11 اسفند 1401 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8904

به "مزایای فوق العاده خوابیدن با چشم بند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزایای فوق العاده خوابیدن با چشم بند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید