مصاحبه، تحلیلگر آمریکایی: تقاوت سیاست خارجی ترامپ و بایدن در سبک است نه هدف

به گزارش وبلاگ خرید، یک تحلیلگر سیاسی آمریکایی بر این باور است که اگر جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری پیروز گردد، ایالات متحده اعتراضات و خشونت های زیادی را تجربه خواهد نمود اما تفاوتی در سیاست خارجی دو رقیب انتخاباتی بخصوص در قبال ایران نخواهد بود.

مصاحبه، تحلیلگر آمریکایی: تقاوت سیاست خارجی ترامپ و بایدن در سبک است نه هدف

چارلز داناوی تحلیلگر سیاسی آمریکایی در مصاحبه با خبرنگاران تاکید نمود: اگر بایدن برنده و پیروز این انتخابات اعلام گردد، ایالات متحده اعتراضات و خشونت های گسترده ای را از سوی حامیان ترامپ تجربه خواهد نمود. ترامپ هم این واکنش را تقبیح نخواهد نمود و اقدامات او در هفته های پایانی اش احتمالا موجب تشدید اوضاع خواهد شد. می توانیم انتظار داشته باشیم که ترامپ تا آنجا که می تواند به نهادهای قانونی فدرال لطمه و آسیب وارد می نماید.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

متن مصاحبه کامل خبرنگاران با تحلیلگر آمریکایی به توضیح زیر می باشد:

خبرنگاران: 2 روز دیگر به برگزاری انتخابات آمریکا فرصت باقی است و رای گیری زودهنگام در بسیاری از ایالت ها شروع شده است و بیش از 90 میلیون نفر تا به امروز رای داده اند. نظرسنجی های محلی نشانگر پیروزی احتمالی جو بایدن است. نظر شما چیست؟ شما فکر می کنید و امیدوار هستید چه کسی در انتخابات پیروز گردد؟

داناوی: انتخابات ریاست جمهوری سال جاری آمریکا 3 بخش دارد. اول، تعداد آراء داده شده توسط شهفرایندانی که تا به امروز برای مشارکت در انتخابات ثبت نام نموده اند. تصور می کنم بایدن برنده این انتخابات خواهد شد.

دوم، تعداد صندوق هایی که شمارش می گردد. بسیاری از آراء پستی به طور نامناسبی پر می گردد، مسائلی از قبیل عدم پرکردن صندوق ها برای خواندن آنها توسط اسکنرهای نوری تا عدم نوشتن آدرس فرستنده پشت پاکت. بسیاری از رای دهندگان ممکن است در محل های رای گیری خودشان حاضر شوند تا به آنها گفته گردد ثبت نام آنها دیگر معتبر نیست. آنها از صندوق های رای موقت استفاده خواهند کرد که ممکن است شمارش نگردد. چندین چالش قانونی وجود دارد که مانع از شمارش این آرا می گردد. این مساله ممکن است در دیوان عالی رسیدگی گردد.

سوم، توزیع آرا برای هر نامزد. به دلیل سیستم کالج انتخاباتی، تنها نتایج حاصل از تعداد معدودی از ایالت های مهم برنده نهایی را معین خواهد نمود. فرایندهای ثبت نام؛ رای گیری و شمارش در این ایالت ها توسط هر دو طرف زیر نظر خواهد بود تا به نامزدها اطمینان داده گردد که فرایند انتخابات تحت تاثیر منفی قرار نمی گیرد.

به دلیل مسائل مربوط به شمارش و توزیع، من قادر به پیش بینی فرد پیروز نیستم. به دلیل مواضع سیاسی هر دو نامزد، نمی توانم نسبت به پیروزی هر یک از نامزدها امیدوار باشم. معتقدم که بایدن می تواند کمی آرامش و وقار را به پست ریاست جمهوری آمریکا بازگرداند ولی او رئیس جمهوری نیست که من دوست دارم ببینم.

خبرنگاران: ترامپ همچنان به حمله و تجاوز خود علیه همگرایی انتخابات آمریکا در نخستین مناظره انتخاباتی ادامه داد و استدلال های خود علیه رای گیری پستی را تکرار کرد و گفت، رای گیری پستی زمینه لازم برای تقلب در انتخابات را فراهم می نماید و ممکن است صندوق های رای هدف دستکاری قرار گیرد. او گفته است که شاید یک تقلب و کلاهبرداری در انتخابات 2020 رخ دهد که هرگز آن را ندیده باشید. به نظر شما آیا انتقال مسالمت آمیز و آرام قدرت وجود خواهد داشت؟

داناوی: اگر بایدن برنده و پیروز این انتخابات اعلام گردد، ایالات متحده اعتراضات و خشونت های گسترده ای را از سوی حامیان ترامپ تجربه خواهد نمود. ترامپ هم این واکنش را تقبیح نخواهد نمود و اقدامات او در هفته های پایانی اش احتمالا موجب تشدید اوضاع خواهد شد. می توانیم انتظار داشته باشیم که ترامپ تا آنجا که می تواند به نهادهای قانونی فدرال لطمه و آسیب وارد می نماید. ترامپ در نهایت خواهد رفت ولی طرفدارانش احتمالا به واکنش خشونت آمیز ادامه می دهند. من شک دارم که پلیس یا نیروهای امنیتی کوشش جدی برای جلوگیری از خشونت انجام دهند. در نهایت این اعتراضات با شکست روبرو خواهد شد و بایدن کارش را شروع می نماید.

خبرنگاران: آیا فکر می کنید انتخاب احتمالی بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید، سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران را تغییر خواهد داد؟

داناوی: نه. تنها تفاوتی که پیش بینی می کنم، تفاوت در سبک خواهد بود. آیا ما یک دیپلماسی مصنوعی مانند زمان جان کری با سر و صداهایی درباره صلح و حقوق بشر خواهیم داشت یا روش باج گیرانه و قلدرمابانه مایک پامپئو در قبال چین؟ اهداف اساسی بدون تغییر خواهد بود. اهدافی همانند تسلط کامل آمریکا بر کل دنیا و عملیات تغییر رژیم علیه کشورهایی که مانند ایران تمایلی به تحت سلطه رفتن ندارند.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4836

به "مصاحبه، تحلیلگر آمریکایی: تقاوت سیاست خارجی ترامپ و بایدن در سبک است نه هدف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصاحبه، تحلیلگر آمریکایی: تقاوت سیاست خارجی ترامپ و بایدن در سبک است نه هدف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید