ناسا به شرکت های خصوصی برای جمع آوری نمونه خاک ماه پول پرداخت می کند

به گزارش وبلاگ خرید، دانشمندان ناسا قصد دارند مطالعات خود روی سنگ های فضایی را گسترش داده و برای جمع آوری نمونه هایی از خاک ماه به شرکت های خصوصی هزینه پرداخت کند.

ناسا به شرکت های خصوصی برای جمع آوری نمونه خاک ماه پول پرداخت می کند

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه فناوری خبرگزاری خبرنگاران، سازمان تحقیقات فضایی ناسا قصد دارد برای تحقق بخشی از برنامه ارسال فضانوردان به ماه به شرکت های خصوصی فعال در تحقیقات فضایی برای جمع آوری نمونه هایی از خاک ماه هزینه پرداخت کند. طبق برنامه ناسا انسان تا سال 2024 پس از مدت طولانی دوری از ماه مجدداً روی سطح این سیاره قدم می گذارد.

این سازمان فضایی در اطلاعیه خود گفت که برای زمینه سازی هرچه بیشتر در مورد اعزام فضانوردان به ماه و پیشگیری از بروز هرگونه مشکل باید سطح سیاره ماه به دقت بررسی شده و امکانات لازم به تجهیرات فضایی اضافه گردد. اطلاعیه ناسا تنها محدود به شرکت های آمریکایی نبوده و صنایع فضایی از سراسر دنیا قادر به همکاری با این سازمان هستند.

جیم برایدنستاین رئیس سازمان فضایی ناسا در توئیتر خود گفت: ناسا سیاست های خود را اجرایی می کند. اکتشافات جدید در سطح سیاره ماه به نفع همه بشریت است. در راستا تحقق اهداف ناسا در ماه با همه شرکت های تحقیقات فضایی همکاری خواهیم کرد.

هم زمان با ناسا سازمان فضایی اروپا برای به دست آوردن نمونه هایی از خاک سیاره مریخ تلاش می کند. اخیراً تعدادی از کشورهای دنیا کاوشگرهایی را برای تحقیقات بیشتر درباره مریخ به سمت این سیاره پرتاب کردند. اگرچه انسان تا کنون پیروز به حرکت روی سطح مریخ نشده است ولی به نظر نمی رسد تحقق این رویا بسیار دور از دسترس باشد.

4144/

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4157

به "ناسا به شرکت های خصوصی برای جمع آوری نمونه خاک ماه پول پرداخت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا به شرکت های خصوصی برای جمع آوری نمونه خاک ماه پول پرداخت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید