نکاتی درباره تست کرونا و احتمال درستی آن

به گزارش وبلاگ خرید، بنا به اعلام موسسه ملی تحقیقات سلامت، نتیجه مثبت تست کرونا به احتمال قوی نشانه ابتلا به بیماری کووید 19 و الزام به ایزوله کردن فرد است؛ اما نتیجه منفی آن الزاما به معنی عدم ابتلا نیست و ممکن است به دلایل مختلف فرد ناقل یا مبتلا به ویروس باشد و نتیجه تست، منفی کاذب (ویروس در بدن فرد وجود دارد اما نتیجه تست به اشتباه منفی شده است) باشد.

نکاتی درباره تست کرونا و احتمال درستی آن

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، افراد مشکوک به بیماری کووید 19 کسانی هستند که با بیمار مبتلا تماس داشته اند یا به مناطقی که بیماری در آن جا شایع است، سفر کرده اند و علائم بیماری را دارند. سالمندان، افراد مبتلا به بیماری های مزمن و یا دچار ضعف سیستم ایمنی بدن (که علائم بیماری کرونا را نیز دارند) و کارکنان سلامت که سابقه مواجهه با بیماران را داشته اند، در اولویت انجام تست آزمایشگاهی هستند.

بیماری کووید 19 از طریق انجام تست تشخیصی پی سی آر یا واکنش زنجیره ای پلی مراز تشخیص داده می شود. برای این تست از دستگاه تنفسی فوقانی (مجرای بینی و حلق، دهان و حلق) و یا دستگاه تنفس تحتاتی نمونه برداری انجام می گیرد. جهت تایید وجود یا عدم وجود ویروس، دو مرحله آزمایش انجام می شود.

چنانچه در این دو مرحله، پاسخ تست منفی باشد، به این معنی است که فرد در حد حساسیت این تست، به ویروس کرونا مبتلا نیست. اگر پاسخ مثبت باشد، یک مرحله دیگر آزمایش بر روی نمونه گرفته شده انجام می شود و از طریق آن معین می شود که ویروس از کدام نوع خانواده ویروس های کرونا (نظیر مرس، سارس و یا ویروس کرونای جدید) است.

موسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرده که نتیجه مثبت تست به این معناست که به احتمال بسیار زیاد فرد مبتلا به بیماری کرونا است و نیاز است که خود را ایزوله کند و از دیگران فاصله بگیرد. نتیجه منفی تست نشان دهنده این است که در نمونه مورد بررسی، ویروس کرونای جدید مشاهده نشده است که می تواند به یکی از علت های زیر باشد:

1. ویروس در فرد وجود ندارد.

2. در نمونه گیری خطایی اتفاق افتاده است، یا به درستی نمونه برداری نشده است، یا زمان آن مناسب نبوده است و خیلی زود (نزدیک به زمان مواجهه) نمونه برداری اجرا شده است.

3. تست نتوانسته است ویروس را شناسایی کند که در حقیقت ضعف تست است.

نتایج دو مطالعه بر روی حساسیت تست پی سی آر در چین نشان می دهد که این تست در تشخیص ویروس کرونای جدید موثر عمل کرده است.

در اطلاعیه این موسسه تاکید شده که نتیجه مثبت تست به احتمال قوی نشانه ابتلا به بیماری کووید 19 و الزام به ایزوله کردن فرد است؛ اما نتیجه منفی آن الزاما به معنی عدم ابتلا نیست و ممکن است به دلایل مختلف فرد ناقل یا مبتلا به ویروس باشد و نتیجه تست، منفی کاذب (ویروس در بدن فرد وجود دارد اما نتیجه تست به اشتباه منفی شده است) باشد. بنابراین توصیه می شود در هنگام همه گیری ویروس کرونای جدید همه افراد ضوابط بهداشت فردی و فاصله گذاری فیزیکی را رعایت کرده و تا حد امکان در خانه های خود بمانند.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2917

به "نکاتی درباره تست کرونا و احتمال درستی آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی درباره تست کرونا و احتمال درستی آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید