واکنش ربیعی به خبر منع ورود اتباع پاکستان و افغانستان

به گزارش مجله بای بلاگ، علی ربیعی در ارتباط با شیطنت های خبری که پیرامون ممانعت ورود اتباع کشور های همسایه از جمله پاکستان و افغانستان صورت گرفت، اظهار کرد: متاسفانه انعکاس صحبت های دوست ما در کمیته امنیتی و اجتماعی وزارت کشور در این زمینه، نادرست بوده و موجب القا های خاصی شده است. البته ما در هیچ شرایطی انتظار نداشتیم یکی از این نهاد ها و رسانه ها درباره ایران که به رغم تحریم ها پذیرای مهاجران بوده است مثبت بگویند. با جعل کردن این مصاحبه می خواهند روابط همسایگی را مخدوش کنند.

واکنش ربیعی به خبر منع ورود اتباع پاکستان و افغانستان

وی در مصاحبه با ایسنا، ادامه داد: آنچه که قابل توضیح است این است که مرز های کشور ها با همسایگان بخصوص پاکستان و افغانستان را ما نبستیم. بعد از 30 بهمن این همسایگان بودند که مرزهایشان با ایران را با این تصور که ویروس کرونا در ایران آمده است بستند؛ پس ما مرز های خود را نبستیم؛ این موضوع اولین پاسخ صریح به این موضوع است.

سخنگوی دولت گفت: ما سه جور مراوده با کشور های همسایه داریم، یکی مراوده تجاری با آمد و شد تجار است، یکی ترانزیت کالا و سوم تردد افراد است.

ربیعی گفت: در زمینه ترانزیت با پروتکل ها مسائل را حل کردیم؛ کالا های ایرانی یا کامیون کشور های همسایه در بازارچه ها گمرک ها با طی زمان قرنطینه جابجا می شوند. مشکل رفت و آمد تجار هم در جلسه ستاد کرونا حل شد.

وی اضافه نمود: بحث تردد افراد به طور عموم می ماند که در این زمینه قطعا باید تابع پروتکل های بهداشتی مورد توافق هر دو کشور باشیم. این یک موضوع طبیعی است و در همه کشور های اروپایی و آمریکایی رعایت می شود. انتظار می رود وزرای درمان بهداشت و آموزشی ما و کشور های همسایه پروتکل هایی را طراحی کنند و در قالب آن ها، سیاست رفت و آمد افراد را هم دنبال کنیم.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: فرارو
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1795

به "واکنش ربیعی به خبر منع ورود اتباع پاکستان و افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ربیعی به خبر منع ورود اتباع پاکستان و افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید