واکنش مسکو به سخنان پامپئو درباره سوء استفاده روسیه از حق وتو

به گزارش وبلاگ خرید، وزارت خارجه روسیه با انتقاد از حملات متکبرانه آمریکا علیه مسکو و پکن، هدف از دستکاری در واقعیت در رابطه با تصمیمات پیرامون سوریه را بی ثباتی اوضاع سیاسی داخلی این کشور و تلاش برای تغییر دولت قانونی آن ارزیابی کرد.

واکنش مسکو به سخنان پامپئو درباره سوء استفاده روسیه از حق وتو

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که مقامات مسکو از اظهارات مایکل پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا درباره مباحثات شورای امنیت سازمان ملل در رابطه با پیش نویس قطعنامه ای برای ادامه ارائه کمک های انسان محبت آمیز مرزی به سوریه که به خود اجازه داده بگوید که روسیه و چین از حق وتوی خود سوء استفاده کرده اند، بشدت ناامید شده اند.

وزارت خارجه روسیه در این بیانیه تأکید کرده است: آنچه در این رابطه در حال رخ دادن است، تلاش دیگری برای تحریف واقعیت ها و یافتن راهی برای رسیدن به منافع سیاسی کوته بینانه و سیاسی است. حملات متکبرانه واشنگتن علیه روسیه و چین، متأسفانه دیگر جای تعجب ندارد. ولی این مسئله تعجب آور است که سهل انگاری غیرقابل ببخشی در رابطه با شرایط انسانی فعلی سوریه، به دلیل برآورد های نادرست و مغرضانه صورت می گیرد. در حالی که تجربه غم انگیز سالهای اخیر به وضوح نشان داده که چنین طرح هایی در سایر کشورهای منطقه مورد استفاده قرار گرفته است.

این وزارتخانه در ادامه می افزاید : نمونه این اقدامات در رابطه با عراق و لیبی به طور قانع کننده نتایج ناگوار چنین مهندسی ژئوپلیتیکی را ثابت کرده است. علاوه بر این، قابل توجه است که هیچ یک از کسانی که مسبب تجاوز آشکار به این کشورها بوده و به شدت همه قوانین بین المللی و اصول منشور سازمان ملل را نقض کردند، مسئولیت پیامدهای مخرب این مداخله را بر عهده نگرفته ا ند.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه یادآوری شده است: بهانه هایی که برای دخالت در کشورهای خاورمیانه استفاده شده، اکنون به طور جدی در رابطه با سوریه در حال تکرار است، در حالی که در خصوص تأثیر منفی تحریم های یک جانبه و غیرقانونی سکوت می شود. تحریم هایی که هدف از آنها - بی ثبات کردن شرایط سیاسی داخلی در سوریه، برانگیختن اعتراضات اجتماعی و تلاش دیگری برای تغییر یک رژیم نامطلوب دیگر برای غرب است.

وزارت امور خارجه تأکید کرد که روسیه همواره از افزایش کمک های انسان محبت آمیز به تمامی افراد نیازمند در سراسر خاک سوریه، مطابق با قوانین بین المللی و دست یابی به توافق با دولت قانونی این کشور حمایت کرده و خواهد کرد. این شرط - نیاز به هماهنگی با دولت سوریه، بعنوان عضو سازمان ملل - از طرف کشورهای غربی، خصومت آمیز تلقی می شود. در حالیکه مسکو مخالفتی با تمدید سازوکار ارائه کمکهای مرزی ندارد، ولی معتقد است که این کار باید با در نظر دریافت شرایط واقعی زمینی، به ویژه اوضاع در منطقه ادلب، انجام شود. لازم است تا از بوجود آمدن این شرایط جلوگیری شود که این مکانیسم در رساندن منابع انسانی در داخل کشور خلل ایجاد کند.

در انتهای این بیانیه آمده است: متأسفانه، استدلال قوی در این رابطه از سوی شرکای غربی و متحدان آنها شنیده نمی شود. و متاسفانه، باید اعتراف کنیم که آمریکایی ها و افراد همفکر آنها پیروز به فریب و دستکاری در ساختارهایی مانند دفتر هماهنگی سازمان ملل برای امور انسان محبت آمیز و سایر آژانس های تخصصی سازمان ملل شده و آنها را در جهت هدف سیاسی خود به منظور تغییر قدرت حاکمه در سوریه، به خدمت گرفته اند.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3223

به "واکنش مسکو به سخنان پامپئو درباره سوء استفاده روسیه از حق وتو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مسکو به سخنان پامپئو درباره سوء استفاده روسیه از حق وتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید