پیشخوان مشاوره فنی در 7 حوزه صنعتی راه اندازی شد

به گزارش وبلاگ خرید، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیشخوان مشاوره فنی در 7 حوزه صنعتی راه اندازی شد.

پیشخوان مشاوره فنی در 7 حوزه صنعتی راه اندازی شد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کسب و کار های نوظهور به منظور پیشبرد اهداف فنی و تخصصی خود و به روزرسانی دستاورد های فنی، احتیاجمند بهره گیری از توان فنی و تخصصی تیم های مشاور هستند. مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این راستا برای یاری به شرکت های دانش بنیان، جهت عبور از چالش ها، پیشخوان های تخصصی طراحی نموده است تا در حوزه های مختلف به این شرکت ها مشاوره ارائه دهند.

این پیشخوان ها برای پاسخ به یک یا چند احتیاج میدانی طراحی شده اند. در این ساز و کار، معمولاً افراد خبره و متخصصی که خود در آن رشته سرآمد هستند دعوت می شوند تا تجربیات و دانش خود را با مدیران شرکت های دانش بنیان به اشتراک بگذارند. همچنین خدمات تخصصی تر مشاوره ای نیز به این شرکت ها ارائه می گردد.

ثبت درخواست

سید محمد صاحبکار رئیس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این باره گفت: پیش از این خدمات متنوعی از جمله حمایت از تدوین قرارداد های حقوقی، خدمات اقتصادی و حسابداری، طراحی و ساخت نمونه نمایشی (دمو) محصولات، تدوین گزارش تحقیقات بازار، احتیاجسنجی مجوز ها و گواهینامه ها، آسیب شناسی و ارتقای منابع انسانی و حمایت از تدوین و اجرای برنامه بازاریابی و نشست های پرسش و پاسخ به شرکت های دانش بنیان ارایه شده است.

وی در رابطه با نحوه استفاده شرکت های دانش بنیان از این خدمات اظهار کرد: شرکت ها می توانند برای استفاده از پیشخوان خدمات مشاوره، خدمات توانمندسازی و تجاری سازی و حضور در نشست های پرسش و پاسخ در سامانه bizservices.ir درخواست خود را ثبت نمایند.

پیشخوان مشاوره توسعه فنی تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی

با توجه به اهمیت صنایع نفت گاز و پتروشیمی، شرکت های دانش بنیان بسیاری در این حوزه فعال هستند. ساخت و به روز رسانی قطعات و تجهیزات مورد احتیاج در این صنایع، از جمله چالش های است که ممکن است این شرکت ها با آن روبرو باشند. بر این اساس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شناسایی و دسته بندی این مسائل، سعی نموده است با ایجاد این پیشخوان تخصصی زمینه ای برای حل تخصصی این چالش ها و سوالات ایجاد کند. روتور دینامیک، تحلیل سیالاتی و ایرودینامیک گاز های تراکم پذیر، تحلیل سیالاتی سیالات تراکم ناپذیر، تحلیل سازه ای شامل تنش، خستگی، خزش، ریخته گری سوپر آلیاژ ها و ریخته گری دقیق، جوش، استخراج پروسیجر کنترل کیفی، ساخت و تهیه تست بنچ و تلرانس گذاری از جمله حوزه های فنی است که در این پیشخوان در خصوص آن ها خدمات مشاروه ارائه می گردد.

پیشخوان شرکت های دانش بنیان حوزه الکترونیک، مخابرات، قدرت، لیزر، تجهیزات پزشکی

مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توانمندسازی شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه های الکترونیک، مخابرات، قدرت، لیزر، سامانه های هوشمند و تجهیزات پزشکی اقدام به راه اندازی یک پیشخوان تخصصی نموده است.

این پیشخوان در زمینه: سخت افزار های الکترونیکی و کامپیوتری، میکروالکترونیک، ابزاردقیق، اتوماسیون صنعتی، رباتیک، تجهیزات مخابراتی پیشرفته، سامانه های اویونیک، لیزر و فوتونیک، سامانه های اینترنت اشیا، سیستم های قدرت، الکترونیک قدرت، برودکست و تجهیزات پزشکی به شرکت های دانش بنیان متقاضی خدمات مشاوره ارائه می دهد.

پیشخوان مشاوره فنی محصولات حوزه دارو

شرکت های دانش بنیان از جمله شرکت های فعال در حوزه دارو، در زمینه مدیریت فنی و توسعه محصولات خود دچار ابهامات متعددی می شوند و برای پیشبرد اهدافشان به دنبال راه چاره مناسب، سریع و کم هزینه هستند و یاری دریافت از مشاوران حرفه ای یکی از این راه چاره هاست.

مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان با هدف توانمندسازی شرکت ها اقدام به ارائه خدمات مشاوره فنی در حوزه دارو و فرآورده های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان نموده است.

در این پیشخوان مشاوره در زمینه های مختلف به شرکت های متقاضی ارائه می گردد که ازجمله آن بازاریابی، صنعتی سازی و بهینه سازی محصولات دارویی، اخذ تاییدیه ها و مجوز های نهایی از مراجع مربوطه و صادرات اقلام دارویی است.

پیشخوان مشاوره توسعه فنی محصولات در حوزه مواد پیشرفته

با توجه به سیاست ها و برنامه های توسعه صنعتی در کشور، لزوم پرداختن به مواد پیشرفته و قدم برداشتن در راستا بهبود کیفیت مواد سازنده محصولات صنعتی بیش از پیش احساس می گردد. موادی با خواص بهبود یافته و ویژگی های فراگیر که علاوه بر افزایش کارایی، مزیت های رقابتی ارزشمندی را نیز در محصولات ایجاد می نمایند.

مدیران و صاحبان بنگاه های صنعتی پیروز، به جهت عقب نماندن از این موج توسعه و ایجاد مزیت های رقابتی بهتر برای محصولاتشان، به دنبال پویایی و تحقیق و توسعه همیشگی بنگاه های خود هستند. آنان در این راستا دچار ابهامات متعددی می شوند و برای پیشبرد اهدافشان بدنبال راه چاره مناسب، سریع و کم هزینه اند. یاری دریافت از مشاوران حرفه ای یکی از این راه چاره هاست.

این مشاوران با استفاده از بینش و مهارتی که در تجزیه و تحلیل مسائل و ارائه روش ها و راه چاره ها دارند می توانند موجب رشد و افزایش توانمندی شرکت ها در عرصه های مختلف گردند.

ازاین رو، مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان با هدف توانمندسازی شرکت ها اقدام به ارائه خدمات مشاوره فنی در حوزه مواد پیشرفته در سرفصل های نانوفناوری، متالورژی استخراجی، متالورژی صنعتی (انتخاب مواد، ریخته گری، جوشکاری، شکل دهی و حفاظت مواد و خوردگی) و سرامیک نموده است. نفت، گاز، پتروشیمی، الکترونیک، مخابرات، قدرت، لیزر، سامانه های هوشمند، تجهیزات پزشکی، دارو، نانوفناوری، متالورژی و سرامیک حوزه های هستند که در آن ها پیشخوان تخصصی و فنی راه اندازی شده است. این پیشخوان ها به دیگر حوزه ها نیز خدمات مشاوره ارائه می دهند.

مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کوشش دارد تا با رصد و شناسایی مسائل در حوزه های مختلف، پیشخوان تخصصی آن حوزه را راه اندازی کند. هر پیشخوان می تواند ارتباط مدیران و مشاوران خبره را به شکل بسیار بهینه تری تسهیل کند. برگزاری جلسات مستمر با حضور مشاوران و مدیران شرکت های دانش بنیان بخشی از این کوشش را تشکیل می دهد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 362

به "پیشخوان مشاوره فنی در 7 حوزه صنعتی راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشخوان مشاوره فنی در 7 حوزه صنعتی راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید