کارزار ترامپ: آرای جورجیا برای بار سوم شمرده شود!

به گزارش وبلاگ خرید، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، بازشماری آرا در ایالت کلیدی جورجیا با 16 رای الکترال به سرانجام رسیده و برد رافنسپرگر وزیر داخلی ایالت که خود از اعضای حزب جمهوریخواه است؛ بر پیروزی جو بایدن دموکرات مهر تائید زده است.

کارزار ترامپ: آرای جورجیا برای بار سوم شمرده شود!

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

اما به نظر می آید که موضوع هنوز برای دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا تمام نشده چرا که کارزار انتخاباتی او با تنظیم شکایتی، خواستار شمارش آرا برای بار سوم شد.

تیم انتخاباتی ترامپ می گوید که بدون مطابقت دادن امضاها، بازشماری آرا فاقد ارزش است چرا که به این ترتیب، آرای تقلبی هم در محاسبه لحاظ می شود.

پیشتر ترامپ در واکنش به نتیجه بازشماری آرای ایالت جورجیا به نفع رقیب دموکرات، در پیامی توئیتری مدعی شد: فرماندار جورجیا و وزیر امور داخله اش به ما اجازه نمی دهند تا امضاها را که می تواند صدها هزار آرای غیرقانونی را افشا کرده و به من و حزب جمهوریخواه یک پیروزی بزرگ اعطا کند؛ ببینیم.

همچنین، وی بازشماری آرا بدون تطابق امضا را در حد یک شوخی مسخره تلقی کرده بود.

تقاضای کارزار انتخاباتی ترامپ برای بازشماری مجدد آرای جورجیا در حالی صورت می گیرد که یکی از قضات فدرال پنسیلوانیا، شکایت او با هدف ابطال هفت میلیون رای این ایالت کلیدی را بی ارزش تلقی کرد و به این ترتیب، ناکامی دیگری را برای رئیس جمهور آمریکا رقم زد.

همزمان، رهبران جمهوریخواه میشیگان نیز می گویند که قصد ندارند نتیجه انتخابات در این ایالت را که به نفع بایدن دموکرات است؛ تغییر دهند.

بیشتر ایالات نوار صنعتی آمریکا از جمله میشیگان و پنسیلوانیا، باید تا فردا دوشنبه نتیجه نهایی انتخابات را اعلام کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5143

به "کارزار ترامپ: آرای جورجیا برای بار سوم شمرده شود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارزار ترامپ: آرای جورجیا برای بار سوم شمرده شود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید