خبرنگاران 118 هکتار زمین کشاورزی فردیس به شبکه آبیاری نوین مجهز شد

به گزارش مجله بای بلاگ، کرج - خبرنگاران - مدیرجهاد کشاورزی شهرستان فردیس استان البرز از تجهیز 118 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به شبکه آبیاری نوین از محل اعتبارات ملی سال 99 خبر داد.

خبرنگاران 118 هکتار زمین کشاورزی فردیس به شبکه آبیاری نوین مجهز شد

علیرضا بدری روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرنگاران افزود: با اجرای این طرح از مصرف حدود 566 هزار متر مکعب آب از منابع زیرزمینی شهرستان فردیس صرفه جویی شده است .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فردیس گفت : اکنون در مجموع حدود 25 درصد از کل اراضی کشاورزی این شهرستان به میزان 565 هکتار به شبکه آبیاری نوین مجهز شده است.

این مسوول ادامه داد: اکنون طرح توسعه شبکه آبیاری نوین در سطح 244 هکتار دیگر از اراضی شهرستان فردیس در حال اجرا است ضمن آنکه 65 هکتار دیگر نیز در دست مطالعه قرار گرفته است.

وی بیان داشت: با توجه به اهمیت بهره مندی از شبکه آبیاری نوین از تمام کشاورزان شهرستان فردیس دعوت می شود تا با استفاده از تسهیلات اختصاص یافته برای تجهیز اراضی خود به شبکه آبیاری نوین اقدام کنند.

بدری افزود: برای تجهیز هر هکتار زمین کشاورزی به شبکه آبیاری نوین ، 175 میلیون ریال تسهیلات بانکی پیش بینی شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فرد یس با بیان اینکه مناطق مختلف استان البرز از جمله شهرستان فردیس با کمبود منابع آبی روبرو هستند، ضرورت دارد تا بخش کشاورزی به شبکه آبیاری نوین تجهیز شود تا ضمن صرفه جویی در مصرف آب و بهینه سازی مصرف ، عملکرد تولید محصولات کشاورزی و باغی در سطح استان بالا برود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فردیس گفت: نیاز روزافزون جوامع به آب با توجه به تغییرات اقلیمی به عنوان چالشی جدی روز به روزبا اهمیت تر شده است و ضرورت و اهمیت این موضوع در سالهای آینده برتری خواهد یافت از طرفی در شرایط کنونی،بخش قابل ملاحظه ای از مصارف آب کشور به خصوص در بخش کشاورزی از منابع اب زیرزمینی تامین می شود که عمده از آبخوان های آزاد می باشد.

بدری افزود: بنابراین حفاظت کمی و کیفی از آبهای زیرزمینی دارای اهمیت فراوانی است لذا بحران آب ، مسائل کمبود آب و عدم استفاده صحیح از منابع آب را ضروری می سازد، در زمان حاضر اراضی کشاورزی واقع در فردیس درگیر بحران آب است تغییر اقلیم و خشکسالی ها از دلایل این بحران هستند.

شهرستان فردیس حدود 2 هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی دارد.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: ایرنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5941

به "خبرنگاران 118 هکتار زمین کشاورزی فردیس به شبکه آبیاری نوین مجهز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 118 هکتار زمین کشاورزی فردیس به شبکه آبیاری نوین مجهز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید