طرح زوج و فرد مدارس در مناطق پرجمعیت اجرا می گردد

به گزارش مجله بای بلاگ، وزیر آموزش وپرورش از اجرای طرح زوج و فرد در مدارس در شرایط کرونایی اطلاع داد و گفت: دانش آموزان مدارس پُرجمعیت در سال تحصیلی جدید به دو گروه تقسیم می شوند، عده ای سه روز در هفته در روزهای زوج و عده ای نیز در روزهای فرد در مدرسه حضور می یابند.

طرح زوج و فرد مدارس در مناطق پرجمعیت اجرا می گردد

به گزارش خبرنگاران از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، محسن حاجی میرزایی امروز - یکشنبه- از حوزه امتحان نهایی دبیرستان ماندگار البرز بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید با حضور در استودیو شهید آوینی دبیرستان البرز با بیان این که کرونا جامعه را تحت تأثیر قرارداده و با یک پدیده عالم گیر روبه رو هستیم. اظهارداشت: آموزش دانش آموزان با تداوم شرایط کرونایی در کشور ترکیبی می گردد.

وی ادامه داد: نمی توانیم اختلال در زندگی را بپذیریم بنابراین آموزش وپرورش دست به کار شد تا به شیوه های مختلف آموزش ها را در اختیار دانش آموزان قرار دهد.

عضو دولت تدبیر و امید اضافه نمود: باید خود را با زیست بوم جدید وفق دهیم و از این فرصت حداکثر استفاده را داشته باشیم لذا سعی خواهیم کرد تا آموزش ها و تدریس های برتر را در اختیار همه دانش آموزان در سراسر کشور قرار دهیم.

آموزش وپرورش سناریوهای مختلفی را در صورت ماندگاری کرونا پیش بینی نموده است

حاجی میرزایی همچنین گفت: در شرایط کنونی سناریوهای مختلفی را پیش بینی کردیم در فضای آموزشی آینده، آموزش های ترکیبی در دستور کار است بنابراین ممکن بخشی از آموزش ها در فضای مجازی و بخشی در مدرسه ارایه گردد.

وی فلسفه دایر بودن مدارس در روزهای پنجشنبه را اجرای طرح سه روز، سه روز برای ورود دانش آموزان به مدرسه توصیف و گفت: بر اساس مصوبه اخیر ستاد ملی مدیریت کرونا، روزهای پنجشنبه نیز مدارس دایر است و این موضوع با هدف مدیریت ورود دانش آموزان به مدرسه صورت می گیرد لذا طرح زوج و فرد اجرا می گردد بدین معنی که دانش آموزان مدارس پرجمعیت به دو گروه تقسیم می شوند عده ای سه روز در هفته در روزهای زوج و عده ای نیز در روزهای فرد در مدرسه حضور خواهند داشت.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در مناطق سفید و دارای جمعیت کم دانش آموزی مدارس روال عادی را طی خواهند کرد البته استفاده از فضای مجازی برای ارایه آموزش ها حتی در شرایط سفید، تداوم خواهد داشت و فیلم های تدریس باکیفیت معلمان در اختیار خانواده ها قرار خواهد گرفت. همچنین برگزاری آزمون های هماهنگ در کشور به وسیله فضای مجازی ظرفیت خوبی است که باید موردتوجه قرار گیرد.

حاجی میرزایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مدارس غیردولتی باید متوجه باشند شرایط تغییر نموده است لذا اگر بخواهند مانند گذشته موقعیت خود را حفظ نمایند باید تغییراتی را داشته باشند و شرایط جدیدی را به خانواده ها پیشنهاد بدهند تا همچنان برای خانواده ها جذاب باشند و خانواده از آن ها استقبال نمایند امیدوارم همکاران سازمان مدارس غیردولتی شرایط را ارزیابی و متناسب با شرایط با جامعه صحبت نمایند.

نمی توانیم با فرض وجود کرونا زندگی را تعطیل کنیم

عضو دولت تدبیر و امید همچنین درمورد برگزاری آزمون های حضوری دانش آموزان در مقاطع پایه 9 و 12 گفت: نمی توانیم با فرض وجود کرونا زندگی را تعطیل کنیم بنابراین دانش آموزان با رعایت پروتکل های بهداشتی در جلسات آزمون مشارکت می نمایند البته باوجود کوشش هایی که مدرسه برای حفظ سلامت دانش آموزان انجام می دهد دانش آموزان نیز در حفظ سلامتی خود کوشا هستند.

حاجی میرزایی توضیح داد: باید به سمتی برویم که بتوانیم با رعایت حداکثری پروتکل ها روال عادی زندگی را ادامه دهیم و اخلالی در کارها صورت نگیرد.

وی گفت: انجام صحیح یک کار مستلزم مشارکت همه افراد است، موظف هستیم حداکثر کوشش را برای رعایت پروتکل های بهداشتی در حوزه های امتحانی داشته باشیم، از این رو کسانی هم که وظیفه حمل ونقل های عمومی را بر عهده دارند قطعاً کوشش خواهند کرد پروتکل های بهداشتی در آنجا رعایت گردد خانواده ها نیز موارد مذکور را رعایت می نمایند دانش آموزان نیز در ماه های اخیر آموزش های لازم را فراگرفتند و خوشبختانه امتحانات نهایی در فضای مطلوبی در حال برگزاری است.

وزیر آموزش و پرورش به نشست مدیران کل آموزش وپرورش استان های کشور در آغاز امتحانات نهایی اشاره نمود و یادآورشد: مدیران کل در این جلسه از برگزاری مانور امتحانات قبل از آغاز امتحانات نهایی خبر دادند، بنابراین این امتحانات در نهایت امنیت در حال برگزاری است.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2939

به "طرح زوج و فرد مدارس در مناطق پرجمعیت اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح زوج و فرد مدارس در مناطق پرجمعیت اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید