دلیل ناقص ماندن رژیم های غذایی

به گزارش مجله بای بلاگ، بسیاری از افرادی که دور و برمان زندگی می نمایند با انگیزه بالا یک رژیم غذایی را انتخاب نموده و در کلاس های ورزش ثبت نام می نمایند تا وزن شان کم گردد اما طولی نمی کشد که آن را رها می نمایند. آنالیز ها نشان می دهد...

دلیل ناقص ماندن رژیم های غذایی

علت ناقص ماندن رژیم های غذایی

بسیاری از افرادی که دور و برمان زندگی می نمایند با انگیزه بالا یک رژیم غذایی را انتخاب نموده و در کلاس های ورزش ثبت نام می نمایند تا وزن شان کم گردد اما طولی نمی کشد که آن را رها می نمایند. آنالیز ها نشان می دهد...

بسیاری از افرادی که دور و برمان زندگی می نمایند با انگیزه بالا یک رژیم غذایی را انتخاب نموده و در کلاس های ورزش ثبت نام می نمایند تا وزن شان کم گردد اما طولی نمی کشد که آن را رها می نمایند. آنالیز ها نشان می دهد بیشتر مردم تنها 6 ماه و اگر رژیم خیلی سخت باشد کمتر از این بازه زمانی به یک رژیم غذایی پای بند می مانند. به گفته محققان دانشگاه لویزیان، هرچه اصول یک رژیم با عادات غذایی معمول یک فرد متفاوت تر باشد، ادامه دادن آن سخت تر خواهد بود. متخصصان می گویند به 4 علت کلی، ما یک رژیم غذایی را رها می کنیم.

1 انتخاب رژیم نامناسب:

یکی از اصلی ترین دلایل رها کردن یک رژیم غذایی، انتخاب یک رژیم غذایی سخت است که هیچ شباهتی به عادات غذایی قبلی فرد ندارد. اگر تفاوت این دو با هم خیلی زیاد باشد، ادامه رژیم تقریبا غیرممکن است. از این رو ، برترین کار برنامه ریزی برای رژیمی است که تا حد ممکن به عادات غذایی قبلی نزدیک بوده و فرد اعلام می نماید که می تواند آن را برای مدت طولانی ادامه دهد.

2 هدف گذاری های غیرمنطقی:

بسیاری از افرادی که تصمیم به گرفتن رژیم می گیرند، می خواهند به سرعت وزن کم نمایند. اما با گرفتن یک رژیم گاهی تا مدت ها وزن ثابت باقی می ماند. اگر فرد صبر نداشته باشد ممکن است گمان کند شکست خورده با اینکه فرایند کاهش وزن بر اساس آن رژیم خاص در حال درست پیش رفتن است. پس نباید انتظار زیادی داشت ، برای کم کردن وزن احتیاج به زمان داریم. نباید فراموش کنید حتی با کم کردن 10 درصد از وزن تان احتمال ابتلا به پرفشاری خون، قندخون، چربی خون ، وقفه های تنفسی حین خواب و… کاهش چشمگیری می یابد.

3 رژیم منهای ورزش:

بعضی از افراد ورزش کردن را دوست ندارند یا شاید دچار نقص عضوی هستند که مانع از انجام فعالیت های بدنی در آنها می گردد. اما اگر شما رژیمی گرفته اید و می خواهید به نتیجه برسید مجبورید ساعتی از روز را ورزش کنید. احتیاجی نیست حتما به سالن ورزش بروید. باغبانی، رقصیدن، پیاده روی، دوچرخه سواری، شنا یا بدمینتون حتی اگر آرام و کوتاه مدت باشد، کفایت می نماید. به طور مثال یک قدم تعداد (تردمیل) خریداری کنید و سعی کنید روزانه ده هزار قدم بردارید!

4 رژیم بدون تغییر محیط:

برای آنکه رژیم شما خوب پیش برود ضروری است در خانه، محل کار یا بیرون از خانه محیط برای شما آماده باشد. اگر همکارانتان در محل کار شکلات تعارف می نمایند یا خانه پر از تنقلات است، رژیم گرفتن کار سختی است. اگر می خواهید تغییر کنید، خواسته خود را به اطرافیان هم اعلام کنید تا محیط در جهت رسیدن شما به هدف تان، یاری تان کند. در غیر این صورت ایستادگی مداوم در برابر محیط سبب شکست شما خواهد شد. در محل کار یا خانه پلاکاردی با توجه به غذاهایی که مجاز به مصرف شان هستید به همراه مقدار مجاز هر یک، در جلوی دید مثلا روی میز کارتان بگذارید و از همکاران بخواهید خوراکی های دیگر را به شما تعارف ننمایند.

توصیه کاربردی

1 منحنی موفقیت رسم کنید:

در کنار ورزش، دیگر کلید موفقیت رسم منحنی موفقیت است. هفته ای یک بار غذایی که خورده اید، مقدار دور کمر و وزن خود را یادداشت کنید. برای خود نسبت به وزنی که دارید حد و حدودی در آن هفته قرار دهید که اگر از آن گذشتید مجبور به کاهش کالری و تشدید کردن ورز ش ها شوید.

2 درست پیش بروید:

برای چند هفته هم شده خود را مقید کنید رژیمی سخت بگیرید تا در همان اول با کاهش کمی وزن، اشتیاق تان چند برابر گردد. بعد از این مدت برنامه ای متعادل تر ولی مداوم برای کاهش وزن داشته باشید!

3 عادات غذایی تان را عوض کنید:

سعی کنید در طول رژیم عادات صحیح غذایی را هم بیاموزید. هر هفته روی یکی از عادات اشتباه تان کار کنید. به کار بستن این توصیه به ماندگاری هر چه بیشتر کاهش وزن تان یاری می نماید.

4 کلمه رژیم را کلا فراموش کنید:

به جای آنکه مدام به رژیمی که دارید فکر کنید دنبال استراتژی هایی باشید که با مصرف غذاهای سالم و کم کالری مثل میوه و سبزیجات، غلات سبوس دار و پروتئین ها گرسنگی تان به تاخیر بیفتد.

5 علت چاقی تان را کشف کنید:

آیا استرس علت چاقی شما شده است؟ به کلاس یوگا بروید تا از آن رهایی یابید. زیاد شیرینی می خورید؟ شیرینی خوردن خود را محدود یا قطع کنید! یافتن علت اصلی قدم بزرگی برای رسیدن به نتیجه مطلوب است.

6 خود تان را سرزنش نکنید:

اگر بعد از کاهش وزن مجددا مقداری وزن شما افزایش یافت خود را سرزنش نکنید. به جای این کار سعی کنید مجددا با ورزش یا گرفتن رژیم آن را پایین بیاورید! زیرا بی توجهی به این موضوع، شما را سرخانه اول برمی گرداند.

ارسال مقاله به وسیله کاربر محترم سایت: golenarges-g

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: راسخون
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8438

به "دلیل ناقص ماندن رژیم های غذایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل ناقص ماندن رژیم های غذایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید