قربانیان کرونا در آمریکا بیشتر از نظامیان کشته شده در افغانستان و عراق است

به گزارش وبلاگ خرید، یک مجله آمریکایی با اشاره به آمار بالای قربانیان کرونا در این کشور و شکستن رکورد مبتلایان به کرونا در آمریکا نوشت: تعداد قربانیان کرونا در آمریکا از تعداد قربانیان در جنگ افغانستان پیشی گرفته است.

قربانیان کرونا در آمریکا بیشتر از نظامیان کشته شده در افغانستان و عراق است

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ خرید، نیوزویک نوشت: تعداد افرادی که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا تا به امروز کشته شده اند، از تعداد قربانیان آمریکا در جنگ 18 ساله آمریکا در افغانستان فراتر رفته است، یعنی طولانی ترین جنگ در تاریخ آمریکا.

دانشگاه جان ها پکینز که اطلاعات قربانیان کرونا را جمع آوری می نماید، گفت تا به امروز در آمریکا 37 هزار نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا کشته شدند، در حالی که آمار رسمی قربانیان جنگ آمریکا در افغانستان از 7 اکتبر 2001 تا 23 مارچ سال جاری 2 هزار و 445 نظامی پنتاگون و غیرنظامیان بوده است.

ترامپ روز یکشنبه در کنفرانسی خبری گفت انتظار می رود اوج میزان مرگ و میر تا دو هفته آینده در آمریکا رخ دهد. آنتونی فاسی مدیر موسسه ملی بیماری های آلرژی و واگیر در آمریکا، گفته است با توجه به نرخ کنونی قربانیان تعداد کشته شدگان کرونا در آمریکا می تواند بین 100 تا 200 هزار نفر باشد، آن هم در شرایطی که میلیون ها نفر آلوده خواهند شد. ترامپ گفته بود بدون دخالت دولت و بی توجهی مردم به جداسازی اجتماعی، احتمالا تا 2/2 میلیون آمریکایی از کرونا خواهند مرد.

در جنگ های داخلی آمریکا که خونبارترین مناقشه در تاریخ این کشور است، حدود 620 هزار نفر از سربازان دولت وحدت - که از حمایت بین المللی برخوردار بود - و جمهوری خودخوانده فدراسیون در شمال آمریکا کشته شدند. علاوه بر جنگ، شیوع بیماری نیز بین هزار و 861 تا هزار و 865 نفر را کشت.

هم اکنون گزارش شده است صد ها نفر از نیرو های پنتاگون کرونای مثبت دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 27 خرداد 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1849

به "قربانیان کرونا در آمریکا بیشتر از نظامیان کشته شده در افغانستان و عراق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قربانیان کرونا در آمریکا بیشتر از نظامیان کشته شده در افغانستان و عراق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید