کرونا نقاب لبخندهای سیاسی را برداشت ، رفتار قابل تامل بعضی دولت ها در بحران کرونا

به گزارش مجله بای بلاگ، شرایط بحرانی حاکم بر دنیا پس از شیوع ویروس کرونا، هم جلوه هایی از محبت و هم دلی ملت ها را آشکار ساخت و هم نقاب لبخند از چهره بعضی سیاست مداران برداشت!

کرونا نقاب لبخندهای سیاسی را برداشت ، رفتار قابل تامل بعضی دولت ها در بحران کرونا

خبرنگاران - فاطمه عباسی: دکتر هراری اندیشمند و آینده پژوهش مطرح جهان در مقاله ای که اخیرا و به مناسبت بحران کرونا در جهان نوشته تاکید نموده است بشر در مواجهه با یک بحران جهانی نهاده شده است که شاید عظیم ترین بحران نسل ما باشد. تصمیماتی که مردم و دولت ها طی این مدت اتخاذ می نمایند احتمالا به جهان در سال های پیش رو شکل خواهد داد و نه تنها سیستم مراقبت های بهداشتی بلکه اقتصاد، سیاست و فرهنگ نیز تحت تاثیر آن قرار خواهد گرفت. هنگام انتخاب بین گزینه های گوناگون، نه تنها باید به فکر رفع کردن تهدید فوری فعلی باشیم، بلکه باید جهانیی که پس از عبور از این طوفان به آن وارد می شویم را نیز در نظر بگیریم.

هراری جنگ فعلی علیه ویروس کرونای جدید را راهی منجر به امتی سازی خطوط مهم فراوری دانست و پیشنهاد کرد یک کشور ثروتمند که تعداد کمی از موارد ابتلا به کروناویروس دارد، باید مایل باشد بسیاری از تجهیزات گرانبهای ضروری را به کشوری فقیرتر و با موارد ابتلای بیشتر ارسال کند، با این اعتماد که اگر روزی به یاری احتیاج داشته باشد، سایر کشورها به یاری او خواهند آمد.

اما اتفاقی که در جهان واقعی و نه اتوپیایی ذهنی، در حال رخ دادن است با این تئوری بسیار فاصله دارد!

بیزینس استاندارد در خبری گفت ایتالیا که اکنون یکی از کشورهای بسیار آسیب دیده از کروناست مجبور به خرید ماسک ها و تجهیزاتی شده است که چندی پیش و قبل از رسیدن بحران به ایتالیا، به چین اهدا نموده بود!

این خبر در رسانه های مختلفی که به دولت ترامپ نزدیک هستند بازتاب گسترده ای داشت و دولت چین مورد انتقاد نهاده شد. یکی از مقامات ارشد دولت آمریکا نیز در ادامه جنگ رسانه ای بین دو کشور، ضمن انتقاد از سیاست های دولت چین، از معیوب بودن بیشتر تجهیزات بهداشتی و کیت های تشخیصی که چین به سایر کشورهای جهان ارسال نموده بود اطلاع داد. به گفته این خبرگزاری، اسپانیا 50 هزار کیت تشخیص سریع کووید19 را به چین مرجوع نموده است.

از دیگر سو بعضی سیاستمدارن دولت چین را به دلیل پنهان کاری و عدم نشر به موقع اطلاعات ضروری درباره این بیماری، در وقوع بحران فعلی در جهان مقصر می دانند و به نظر می رسد کوشش های چین برای جلب اعتماد کشورهای پیشرفته با بی اعتمادی روبرو شده است.

اما این تمام ماجرا نیست؛ دولت ترامپ خود به تازگی قانونی مبنی بر منع صادرات مواد ضدعفونی و دستکش به کانادا تصویب نموده است. ای بی سی نیوز نوشت ترودو، نخست وزیر کانادا، در پاسخ به این اقدام یاری های کشورش به آمریکا در ماجرای یازده سپتامبر را یادآوری کرد. کانادا در آن موقع هزاران مسافر خطوط هوایی آمریکا را اسکان داد. مردم کانادا از اینکه کشور همسایه و هم پیمان آنها یاری خود را در شرایط بحرانی فعلی دریغ نموده است ابراز ناامیدی کردند و بعضی سیاستمداران این کشور ضمن یادآوری بعضی جریانات تاریخی بین دو کشور، از عدم وجود انسانیت در وضع چنین قوانینی ابراز ناخرسندی کردند.

حال سوال اینجاست که با وجود چنین آشفتگی سیاسی و لبخندهای تقلبی بین سیاستمداران، آیا همبستگی جهانی و حمایت های رفت و برگشتی بین دول مختلف میسر است؟

زندگی در دوران پساکرونا چه شکلی خواهد داشت؟

به گزارش خبرنگاران، علاوه بر مواردی که در این گزارش آمده می توان به تحریم های ایران و ممانعت آمریکا در خرید تجهیزات پزشکی و دارویی توسط ایران اشاره نمود. ضمن اینکه آمریکا کوشش نموده است مانع تحقق درخواست ایران از صندوق بین المللی پول برای دریافت وام گردد به طوری که نهاوندیان معاون رئیس جمهوری در امور مالی تاکید نموده است آمریکا حق وتوی درخواست وام ایران از صندوق بین المللی پول را دارد.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1602

به "کرونا نقاب لبخندهای سیاسی را برداشت ، رفتار قابل تامل بعضی دولت ها در بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا نقاب لبخندهای سیاسی را برداشت ، رفتار قابل تامل بعضی دولت ها در بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید