2 عامل شایع ابتلا به کبدچرب غیرالکلی

به گزارش مجله بای بلاگ، افراد مبتلا به دیابت و دارای اضافه وزن در معرض خطر ابتلا به بیماری کبد چرب غیرالکلی هستند.

2 عامل شایع ابتلا به کبدچرب غیرالکلی

به گزارش خبرنگاران، وزارت بهداشت هند گفت: افرادی که دارای اضافه وزن و دیابت هستند بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی قرار دادند زیرا شیوع این بیماری در حدود 9 تا 32 درصد جمعیت این کشور مشاهده شده است.

محققان دریافتند بیماری کبد چرب غیر الکلی در 40 تا 80 درصد افرادی که دیابت نوع دو دارند و در 30 تا 90 درصد افراد چاق وجود دارد. همچنین بررسیها نشان می دهد که افراد مبتلا به این بیماری بیشتر محتمل است درگیر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی شوند.

بیماری کبد چرب غیر الکلی به تجمع غیر طبیعی چربی در کبد به دلیلی غیر از مصرف زیاد الکل گفته می گردد که می تواند باعث استئاتوهپاتیت غیر الکلی، سیروز و حتی سرطان کبد گردد. آمار نشان می دهد که طی دو دهه گذشته، بار دنیای ناشی از استئاتوهپاتیت غیر الکلی بیش از دو برابر شده است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از هندوستان تایمز، وزیر بهداشت هند گفت: این کشور در حال تبدیل شدن به اولین کشور در دنیا است که احتیاج به اقدام فوری علیه بیماری کبد چرب غیر الکلی را تشخیص داده است.

دولت دریافته است که استراتژی های موجود برنامه بیماریهای غیرواگیر می تواند برای دستیابی به اهداف پیشگیری و کنترل این بیماری، تغییر رفتار و سبک زندگی، تشخیص و مدیریت به موقع بیماری کبد چرب غیر الکلی و نیز ظرفیت سازی در سطوح مختلف مراقبت های بهداشتی برای پیشگیری، تشخیص و درمان این بیماری موثر باشد.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6276

به "2 عامل شایع ابتلا به کبدچرب غیرالکلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 عامل شایع ابتلا به کبدچرب غیرالکلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید