اخبار مجلس

اینتل بزرگترین کارخانه تراشه سازی جهان را می سازد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، شرکت اینتل روز گذشته اعلام کرد تا 100 میلیارد دلار سرمایه گذاری می کند تا احتمالاً بزرگترین مجتمع تولید تراشه جهان را در استان اوهایو آمریکا را بسازد. این شرکت در حالی قصد دارد ظرفیت خود را ارتقا دهد که کمبود نیمه رسانا...

19 فروردین 1401

مالیات بر درآمد سرمایه اولویت دار ترین پایه مالیاتی بخش مسکن است

موحدی بک نظر مشاور رئیس کل سازمان امور مالیاتی، ضمن تاکید بر کارکردهای تنظیمی پایه های مالیاتی بخش مسکن گفت: آخرین کارکرد مالیات در بخش مسکن، افزایش درآمدهای دولت است. فقدان مالیات بر سوداگری علت اصلی تورم بخش مسکن است و از این جهت اخذ مالیات بر درآمد...

8 اسفند 1400

مالیات های نو در راه است

درحالیکه همچنان راه های فرار و دور زدن مالیات باز است و تجربه اجرای پایه های نو مالیاتی، چون مالیات خانه و خودرو های لوکس و خانه های خالی تا به امروز پیروز نبوده، وزارت اقتصاد می خواهد به سمت ایجاد مالیات های نوی، چون مالیات بر درآمد سرمایه، مالیات بر...

18 بهمن 1400

لایحه بودجه 1401 فردا به مجلس ارائه می گردد

به گزارش خبرنگاران، نظام الدین موسوی سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت که لایحه بودجه 1401 کل کشور فردا یکشنبه به مجلس یازدهم ارائه می گردد.

3 بهمن 1400

ناچار به افزایش قیمت شدیم

در پی بحث های اخیر پیرامون افزایش قیمت و فراخوانده شدن انجمن صنفی صنعت تایر برای ارائه توضیحاتی در این رابطه، سخنگوی انجمن مذکور، ضمن تاکید بر اینکه مستندات حداقل دو ماه پیش برای سازمان حمایت ارسال شد، به روز شدن قیمت تایر با توجه به تورم حاکم بر اقتصاد...

24 آبان 1400

دستگاه ها آمادگی لازم را برای سیل داشته باشند

خبرنگاران/لرستان استاندار لرستان گفت: دستگاه های استان آمادگی لازم را برای وقوع سیل داشته باشند.

10 آبان 1400

از مجوز بازگشایی آرایشگاه ها با رعایت پروتکل بهداشتی تا اعلام تاریخ احتمالی بازگشایی مساجد

خبرنگاران/کرمان استاندار کرمان گفت: آرایشگاه های زنانه و مردانه می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی، فعالیت خود را آغاز کنند.

10 آبان 1400

همکاری های مشترک ایران و چین ارتقاء یابد

رئیس مجلس شورای اسلامی، رفتار یک جانبه آمریکا را در دنیا معاصر تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت بین المللی خواند و بر لزوم همکاری های منطقه ای و بین المللی برای مقابله با این اقدامات نابخردانه کاخ سفید تاکید نمود.

10 آبان 1400

توضیحات نداجا پیرامون اظهارات فتاح درباره پادگان کوهک

روابط عمومی پادگان کوهک پیرامون اظهارات رئیس بنیاد مستضعفان در برنامه زنده نگاه یک در مورد اراضی این پادگان توضیحاتی منتشر کرد.

10 آبان 1400

ایده رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس برای نجات بورس ، اتفاق مهمی در بازار سرمایه رخ می دهد؟

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس لایحه افزایش سرمایه شرکتهای بورسی را راه نجات بورس از شرایط فعلی عنوان نمود.

10 آبان 1400

خبرنگاران اشک و سوگ مردم خوزستان در شام غریبان حسینی

اهواز- خبرنگاران- مردم خوزستان آیین شام غریبان امام حسین (ع) و یاران وفادارش را کشنبه شب با رعایت پروتکل های بهداشتی در نقاط مختلف برگزار کردند.

10 آبان 1400

مهلت تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی تمدید شد ، افزایش 4 رشته محل جدید

طبق اعلام مرکز سنجش و آموزش پزشکی، با توجه به افزایش 4 رشته محل جدید در چهل و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی مهلت انتخاب رشته این آزمون تمدید شد.

10 آبان 1400

شروع به کار کلینیک رسانه با هدف مددرسانی به اهالی رسانه

تهران (پانا)- تشکل کلینیک رسانه با هدف مددرسانی به اهالی رسانه به صورت رسمی شروع به کار کرد.

10 آبان 1400

لایحه جدید آمریکا برای مقابله با چین در فناوری

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، رهبران کمیته های سنا لایحه ای برای تخصیص بودجه 110 میلیارد دلاری جهت تحقیقات گسترده فناوری و علمی طی 5 سال و همچنین معین فردی به عنوان رئیس فراوری در کاخ سفید ارائه نموده اند تا با فشار رقابتی از سوی چین مقابله نمایند.

10 آبان 1400

ایران جزو 20 کشور اول جهان در فراوری زباله های پلاستیکی

بر اساس آمارهای جهانی ایران جزو 20 کشور اول جهان در فراوری زباله های پلاستیکی است و سالانه حدود 4 میلیون تن زباله پلاستیکی فراوری می نماید و به گفته معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از زباله های فراوری شده در کشور نیم میلیون تن به کیسه...

10 آبان 1400

شرایط حضور کارکنان و تغییر رنگ منطقه ها

طبق اعلام سازمان اداری و استخدامی، با تغییر رنگ بندی منطقه ها در روزهای اخیر، حضور کارکنان در دستگاه ها طبق دستورالعمل قبلی و با تشخیص مسئولان مربوطه خواهد بود و تصمیم جدیدی در رابطه با تغییر شرایط دورکاری اتخاذ نشده است.

10 آبان 1400

همه ایده و نظرات باید امکان رقابت در انتخابات را داشته باشند

خبرنگاران/فارس نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که شرایط به گونه ای پیش برود که همه ایده ها و نظرات امکان حضور و رقابت در انتخابات را داشته باشند.

10 آبان 1400

تصمیم گیری درباره CFT به جلسه بعدی کمیسیون مشترک مجمع تشخیص موکول شد

ادامه بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم به نشست بعدی کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام موکول شد.

10 آبان 1400

جزئیات سقوط هواپیمای اوکراینی

براساس خبرهای بدست آمده، هواپیمای 737 (هواپیمای اوکراینی) بعد از برخاستن از باند فرودگاه امام خمینی (ره) سقوط کرد و 176 خدمه و مسافر آن جان باختند.

10 آبان 1400

مشارکت جدی شهرداری برای مبارزه با کرونا، محدودیت اعتباری نداریم

خبرنگاران/کرمان رییس شورای شهر کرمان با تاکید برآنکه شهرداری کرمان پیشتاز در مقابله با کرونا ویروس است، شرح داد: روزانه شهرداری کرمان به گندزدایی اماکن عمومی و سطوحی که مردم بیشتر با آنها سر و کار دارند، می پردازد.

10 آبان 1400
تعداد: (265)